<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=718547469374910&amp;ev=PageView&amp;noscript=1"> Zawodnik Widzew Łódź: Serafin Szota
Ładowanie...

Serafin Szota urodził się w Namysłowie i to tam stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. W wieku 13 lat dołączył do Akademii Lecha Poznań. Dwa lata później został włączony do zespołu U-19, gdzie występował w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów. Po dwóch sezonach przeniósł się do Zagłębia Lubin, z którym najpierw także grał we wspomnianej CLJ, a potem w drużynie rezerw na poziomie III ligi.

Latem 2017 roku został przez trenera Piotra Stokowca włączony do kadry pierwszego zespołu, ale nie udało mu się zaliczyć debiutu w Ekstraklasie. Z tego względu rok później został wypożyczony do pierwszoligowej Odry Opole, w barwach której wystąpił w 24 meczach i dotarł do ćwierćfinału Pucharu Polski. Po udanym sezonie wrócił z wypożyczenia, a usługami Szoty zainteresowała się Wisła Kraków, która wykupiła go z Zagłębia. Po półrocznym pobycie w Wiśle obrońca został wypożyczony do Stomilu Olsztyn, gdzie zaliczył w sumie 27 występów, strzelił jedną bramkę i zanotował jedną asystę.

Postawa młodego zawodnika owocowała także powołaniami do reprezentacji młodzieżowych, od U17 do U20.  W 2019 roku był podstawowym zawodnikiem kadry Jacka Magiery na Mistrzostwach Świata do lat 20 rozgrywanych w Polsce, a których główną areną był stadion Widzewa.

W ostatnim sezonie w barwach ekipy z Reymonta zagrał 15 razy na poziomie Ekstraklasy i 2 razy w rozgrywkach Pucharu Polski, strzelając łącznie dwie bramki. W sumie Szota ma na koncie 23 mecze w Ekstraklasie, 48 w Fortuna 1 Lidze i 18 w reprezentacji Polski U-20.

Serafin Szota podpisał z Widzewem Łódź 2-letni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Data urodzenia
04.03.1999
Narodowość
POLSKA
Wzrost
187CM
Waga
82KG
Debiut w Widzewie
12.08.2022