Misja Akademii | Widzew Łódź
Ładowanie...

Misją Akademii Widzewa jest kształtowanie poprzez sport nowych pokoleń łodzian oraz aktywizacja tych nieco starszych. Tworzymy bezpieczne środowisko, w którym każdy jest poddawany wyzwaniom, ale ma też miejsce na popełnianie błędów, naukę i niezbędne wsparcie. Indywidualizujemy proces szkoleniowy, a także kultywujemy entuzjazm do pracy. Naszą myślą przewodnią jest hasło: "Razem Tworzymy Siłę".

 

IMG_7669

 

Akademia Widzewa pielęgnuje wartości Klubu, czyli charakter, tradycję, ambicję i wspólnotę. Gra do końca, pamięć o wybitnych zawodnikach oraz wielkich wydarzeniach, dążenie do realizacji najtrudniejszych celów indywidualnych i drużynowych, wspólne pokonywanie trudności - tego uczymy naszych wychowanków.

 

IMG_9428

 

Słynny widzewski charakter, czyli wola walki, wiara w zwycięstwo, gra do ostatnich minut, zostawianie całego serca na boisku. To cechy, które odzwierciedlały grę Widzewiaków na przestrzeni wielu pokoleń, a piłkarze wielokrotnie udowadniali, że dzięki zaangażowaniu są w stanie pokonać silniejszych przeciwników bądź odwrócić losy meczu. Tego samego uczymy młodych zawodników Akademii.

 

IMG_4134

 

Poszanowanie dla historii i tradycji to jeden z najważniejszych elementów wychowania adeptów naszej Akademii. Na historię Klubu składa się mnóstwo sukcesów na arenie ogólnopolskiej oraz europejskiej, a z Widzewa wywodzą się największe piłkarskie legendy, w tym Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek czy Władysław Żmuda. Chcemy, by młodzi zawodnicy poznawali historię i pamiętali o piłkarskich bohaterach.

 

Boniek

 

Ambicja rozumiana jako silne pragnienie odniesienia sukcesu lub osiągnięcia doskonałości to kolejna cecha, z której słynie widzewska społeczność. Bez niej nie byłoby czterech tytułów mistrzowskich ani największego wyczynu polskiego klubu w Europie, jakim był półfinał Pucharu Europy w wykonaniu Widzewa. Bez ambicji nie udałaby się reaktywacja i stopniowa odbudowa po 2015 roku. Również przed Widzewską Młodzieżą stawiamy ambitne cele - im wyżej mierzymy, tym więcej możemy osiągnąć.

 

IMG_4327

 

Akademia Widzewa Łódź jest otwarta na najbardziej zdeterminowanych zawodników o wysokim potencjale, którzy są gotowi pracować według wysokich standardów pracy. Opracowujemy je na podstawie najnowszych trendów nie tylko z zakresu sportu, ale również edukacji, zarządzania, nowych technologii czy medycyny. Tak stworzone środowisko pozwala na rozwijanie inicjatyw, wspólne przeżywanie emocji oraz dążenie do wspólnego celu. We wspólnocie tkwi siła, a my wierzymy, że najlepsze przed nami.