Misja Akademii | Widzew Łódź
Ładowanie...

Misją Akademii Widzewa jest kształtowanie poprzez sport nowych pokoleń łodzian oraz aktywizacja tych nieco starszych. Tworzymy bezpieczne środowisko, gdzie każdy jest poddawany wyzwaniom, ale w którym jest miejsce na popełnianie błędów, naukę i niezbędne wsparcie. Indywidualizujemy proces szkoleniowy  i kultywujemy  entuzjazm do pracy. Naszą myślą przewodnią jest hasło: „Razem Tworzymy Siłę”.

 

Razem Tworzymy Siłę

 

Akademia Widzewa pielęgnuje wartości Klubu, czyli charakter, tradycję, ambicję oraz wspólnotę. Gra do końca, pamięć o wybitnych zawodnikach i wielkich wydarzeniach, dążenie do realizacji najtrudniejszych celów indywidualnych oraz drużynowych, a także wspólne pokonywanie trudności – tego uczymy naszych wychowanków.

 

Słynny widzewski charakter, czyli wola walki, wiara w zwycięstwo, gra do ostatnich minut, a także zostawianie całego serca na boisku. To cechy, które odzwierciedlały grę widzewiaków na przestrzeni wielu pokoleń, a piłkarze wielokrotnie udowadniali, że dzięki zaangażowaniu są w stanie pokonać silniejszych przeciwników bądź odwrócić losy meczu. Tego samego uczymy młodych zawodników Akademii.

 

IMG_4134

 

Poszanowanie dla historii i tradycji to jeden z najważniejszych elementów wychowania adeptów naszej Akademii. Na ponad 100-letnią historię Klubu składa się mnóstwo sukcesów na arenie ogólnopolskiej i europejskiej, a z Widzewa wywodzą się największe piłkarskie legendy, w tym Zbigniew Boniek, Włodzimierz Smolarek czy Władysław Żmuda. Chcemy, by młodzi zawodnicy poznawali historię i pamiętali o piłkarskich bohaterach.

 

126338259_1677044975803267_3791909225725006664_n

 

Ambicja rozumiana jako silne pragnienie odniesienia sukcesu lub osiągnięcia doskonałości to kolejna cecha, z której słynie widzewska społeczność. Bez niej nie byłoby czterech tytułów mistrzowskich ani największego wyczyny polskiego klubu w Europie, jakim był półfinał Ligi Mistrzów w wykonaniu Widzewa. Bez ambicji nie udałaby się reaktywacja i stopniowa odbudowa po 2015 roku. Również przed widzewską młodzieżą stawiamy ambitne cele – im wyżej mierzymy, tym więcej możemy osiągnąć.

 

IMG_5777

 

Akademia Widzewa jest otwarta na najbardziej zdeterminowanych zawodników o wysokim potencjale, którzy są gotowi pracować według wysokich standardów pracy. Opracowujemy je na podstawie najnowszych trendów nie tylko z zakresu sportu, ale również edukacji, zarządzania, nowych technologii i  medycyny. Tak stworzone środowisko pozwala na rozwijanie inicjatyw, wspólne przeżywanie emocji i dążenie do wspólnego celu. We wspólnocie tkwi siła.

 

U17_30_07_22-40