O projekcie | Widzew Łódź
Ładowanie...

Młody Widzew jest strukturą przygotowującą najmłodszych adeptów futbolu do funkcjonowania w ramach Akademii Widzewa. Główne założenia tego projektu to dostępność dla wszystkich dzieci chętnych do nauki gry w piłkę nożną i organizacja dla nich zajęć piłkarskich blisko domu.

 

Prowadzenie treningów w grupach Młodego Widzewa pozwala na rozwój zawodników w usystematyzowany sposób oraz skuteczny skauting w grupach dziecięcych, który to umożliwia wyselekcjonowanie wiodących graczy i umożliwienie im rywalizacji w wymagającym środowisku.

 

Młody Widzew to czternaście ośrodków, z których dziewięć (Centralny Ośrodek - Stadion, Chojny, Dąbrowa i Zarzew, Górniak, Łagiewniki, Olechów-Janów, Radogoszcz, Szpitalna, Widzew Wschód) znajduje się na terenie Łodzi, a pozostałe uformowano w pobliskich Gminie Andrespol, Gminie Brójce, Brzezinach, Gminie Ozorków i Zgierzu. We wszystkich lokalizacjach nad rozwojem około 900 młodych zawodników i zawodniczek czuwa 32 wykwalifikowanych trenerów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje zgodnie z planami szkoleniowymi i założeniami działania Akademii Widzewa.

 

W ramach Młodego Widzewa organizowane są też okazjonalne wydarzenia związane zarówno z futbolem, jak i ogólną integracją. Zawodnicy biorą udział w turniejach i lidze wewnętrznej, pomagają przy meczach pierwszej drużyny, a także jeżdzą na wspólne obozy czy półkolonie.