Ważna wygrana juniorów starszych!

CLJ U-19

21 April 2024 08:04

Niezwykle ważne trzy punkty zdobyli wczoraj juniorzy starsi Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka pokonali Wisłę Kraków 4:2 i polepszyli swoją sytuację w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-19.

Spotkanie zaczęło się lepiej dla gości, którzy mogli wyjść na prowadzenie w czwartej minucie, ale piłkę z linii bramkowej wybił Robert Grobel. W dwunastej minucie Wisła wywalczyła rzut karny. Do piłki podszedł Mateusz Stanek, lecz spudłował! Wynik 0:0 niestety nie utrzymał się długo, bo w kolejnej akcji krakowianie dopięli swego. Po podaniu Wiktora Benedyktowicza Jakuba Mistygacza pokonał Maciej Kuziemka.

Mimo kiepskiego początku Widzewiacy nie zamierzali się poddawać. Najpierw dobrze w pole karne wrzucał Leon Madej, jednak bez efektu. Dużo lepiej zakończyła się akcja z dwudziestej minuty! Po dośrodkowaniu z prawej strony najsprytniejszy okazał się Dawid Musialski, doprowadzając w ten sposób do wyrównania. Później na Łodziance się rozpadało, co spowodowało, że w grę obu drużyn wkradło się sporo chaosu. Lepiej w tych warunkach odnalazła się Wisła. W 33. minucie indywidualnie popędził Maciej Pachel i strzelił na 2:1.

Jeszcze przed końcem pierwszej połowy uderzać próbował Jakub Welter, ale trafił tylko w boczną siatkę, więc do szatni to przyjezdni zeszli z jednobramkowym prowadzeniem.

Druga część rozpoczęła się w wymarzony sposób dla drużyny trenera Jonczyka! Co prawda jako pierwsza zaatakowała Wisła i obiła poprzeczkę bramki Mistygacza, ale kilkadziesiąt sekund później zrobiło się 2:2! Po pięknej akcji i równie ładnym uderzeniu do siatki trafił Kajetan Radomski. W 53. minucie Widzew prowadził 3:2! Nieporozumienie w obronie krakowian wykorzystał Mateusz Wołoszyn i wpisał się na listę strzelców.

Widzewiacy złapali wiatr w żagle i zaczęli atakować. W 62. minucie okazję miał Wołoszyn, ale minimalnie spudłował. Co nie wyszło mu wtedy, zrobił jednak dziesięć minut później! Najpierw w słupek strzelił Welter, a Wołoszyn dopadł do piłki i pokonał bezradnego bramkarza! W końcówce obie drużyny miały swoje okazje - albo do wyśrubowania wyniku, albo do złapania kontaktu, lecz ostatecznie rezultat nie uległ już zmianie.

Podopieczni trenera Jonczyka wygrali z Wisłą 4:2 i w tabeli CLJ U-19 tracą do bezpiecznego miejsca tylko dwa punkty. Za tydzień mecz z innym konkurentem w walce o utrzymanie - Rakowem Częstochowa.