Wokół meczu z Lechem Poznań
Ładowanie...

Antoni Klimek

kibice

LECH - WIDZEW

27 November 2023 14:11

Wokół meczu z Lechem Poznań

To był wspaniały wieczór przy Bułgarskiej w Poznaniu. Widzew Łódź w dramatycznych okolicznościach pokonał Lecha 3:1 i przyniósł wiele radości swoim kibicom. Co działo się wokół murawy?

 

Zrobili to dla Was!

Z powodu decyzji Komisji Ligi Ekstraklasa S.A. w Poznaniu zabrakło zorganizowanej grupy kibiców Widzewa. Łodzianie na trudnym terenie nie pękli i wypunktowali rywali, a swoje zwycięstwo zadedykowali wszystkim sympatykom czerwono-biało-czerwocnych. Po końcowym gwizdku drużyna celebrowała wygraną pod sektorem gości, tego dnia niestety pustym. Jesteśmy pewni, że - pomimo braku Waszej fizycznej obecności na stadionie - byliście z zespołem na dobre i na złe. Dziękujemy!

 

IMG_7043

 

12 lat minęło…

27 listopada 2011 i 26 listopada 2023 - niemal dokładnie 12 lat dzieli niedzielną i ostatnią wygraną Widzewa z Lechem. W międzyczasie RTS musiał odbudowywać się w niskich ligach i zniknął z pierwszoplanowej, piłkarskiej mapy Polski, ale mimo tego okres oczekiwania na zwycięstwo z "Kolejorzem" był zbyt długi. Na szczęście to nie ma już znaczenia, bo odliczanie się skończyło, a trzy punkty pojechały do Łodzi.

 

IMG_6916

 

Urodzinowy prezent

25 listopada obchodziliśmy 113. rocznicę założenia Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego "Widzew", a dwa dni później drużyna trenera Daniela Myśliwca sprawiła całej społeczności wspaniały prezent w postaci trzech punktów. Co ciekawe, to właśnie z lechitami łodzianie rozgrywali swoje pierwsze spotkanie na poziomie Ekstraklasy dokładnie 75 lat temu, w 1948 roku. Tamto starcie również zakończyło się wygraną zawodników RTS. Jak widać, gwiazdy w tę chłodną noc ponownie sprzyjały czerwono-biało-czerwonym.

 

IMG_6728

 

Premierowy gol młodzieżowca

Antoni Klimek trafił do Widzewa w letnim okienku transferowym, a następnie wywalczył sobie grę w pierwszym składzie spośród innych zawodników ze statusem młodzieżowca. W ostatnich spotkaniach młody piłkarz coraz mocniej akcentował swoją obecność na boisku, starając się napędzać ataki Widzewa. Mecz w Poznaniu był zwieńczeniem dobrych występów - Klimek strzelił swojego pierwszego gola w PKO Bank Polski Ekstraklasie, przyczyniając się walnie do zdycia kompletu "oczek".

 

IMG_7046

 

Wygrana w delegacji

W tekście wymieniliśmy kilka ciekawych zależności i okresów oczekiwania, ale nie możemy pominąć jednego, bardzo ważnego wątku, szczególnie w kontekście trwającego sezonu. Widzew odniósł w niedzielę pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w trakcie bieżącej edycji rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Poznańska wiktoria przyniosła pierwszą radość z trzech punktów w delegacji od czasu… wygranej w Legnicy. RTS po golu Dominika Kuna pokonał Miedź i przypieczętował utrzymanie w piłkarskiej elicie. Łodzianie zaliczyli też dwie wyjazdowe wygrane w Pucharze Polski, ale nie miały one takiego smaku, jak pokonanie drużyny z czołówki.

 

IMG_7009

 

WidzewTV na posterunku

Poczynania piłkarzy Widzewa jak zawsze śledziła ekipa klubowej telewizji WidzewTV. Najpierw, jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego, odbyło się studio, w którym gościł dobrze znany widzewskiej społeczności dziennikarz Bartłomiej Stańdo. Później wydarzenia wprost ze stadionu w Poznaniu skomentowali Antoni Figlewicz i Jakub Dyktyński. Ponad 7,5 tysiąca wyświetleń - dziękujemy!