Wokół Meczu Przyjaźni z Ruchem Chorzów
Ładowanie...

Jan Krzywański

kibice

WIDZEW - RUCH

Serce Łodzi

19 November 2023 14:11

Wokół Meczu Przyjaźni z Ruchem Chorzów

Drugie podejście do meczu z Ruchem okazało się udane i to zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Widzewiacy pokonali chorzowian 2:1, a cenne trzy punkty zostały w Łodzi.

 

Jest nas dwóch!

Opis sobotnich wydarzeń nie może zacząć się bez wskazania szerszego kontekstu, tworzonego przez bliskie relacje pomiędzy kibicami Widzewa i Ruchu. Zgoda fanów z Łodzi i Chorzowa, zawarta niemal 20 lat temu, ma wymiar oddolny, co dało się odczuć u stóp stadionu przy al. Piłsudskiego 138. Kibice integrowali się przed meczem, wymieniali gadżetami oraz dokonywali zakupu zgodowych pamiątek wyprodukowanych we współpracy obu klubów. Nie zabrakło też ptasich maskotek - Widzewskiego Feniksa i Adlera, które były prawdziwymi gwiazdami wieczoru. W sobotę zmieniły się social media i telebim czterokrotnych mistrzów Polski - na tradycyjnych czerwonych grafikach znalazło się miejsce na niebieskie barwy zaprzyjaźnionego zespołu z Chorzowa. Rozszerzona została także przedmeczowa ceremonia - na murawie zaprezentowano obie jedenastki, a efektowny zestaw 22 flag dzierżony był przez młodych zawodników Akademii Widzewa.

 

IMG_0378

 

Uwiecznieni w ramce

Przy okazji Meczu Przyjaźni przygotowano specjalne fotoramki, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem kibiców Widzewa i Ruchu. Wejdźcie do galerii na naszej stronie i szukjcie swoich zdjęć! [KLIKNIJ]

 

IMG_0471

 

Pogoda nie przeszkodziła

Odwołanie meczu z Ruchem w pierwotnym terminie wywołało obawy wśród kibiców, którzy zastanawiali się, czy drugie podejście do rozegrania spotkania będzie skuteczne. Wątpliwości były uzasadnione, szczególnie przy okazji obserwacji prognozy pogody i zestawieniu jej ze wspomnieniami z październikowej próby rozegrania zawodów. Na całe szczęście, dla widowiska i przybyłych na mecz fanów, skończyło się tylko na strachu. Pracownicy Miejskiej Areny Kultury i Sportu prewencyjnie zabezpieczyli murawę przed śniegiem i deszczem, dzięki czemu w sobotę Widzew przejął obiekt na czas imprezy masowej, a ta doszła do skutku.

 

IMG_0518

 

Strefa W&R

Każdy, kto nie przestraszył się warunków pogodowych, mógł spędzić aktywnie czas w Strefie Kibica, tradycyjnie ulokowanej pod trybuną D od strony al. Piłsudskiego. Znalazł się tam namiot cateringowy, gdzie pod dachem można było spotkać się ze znajomymi. Nie zabrakło foodtrucków oraz stoisk oficjalnych sklepów Widzewa Łódź i Ruchu Chorzów. Obie placówki przyciągały wzrok ciekawą ekspozycją i bogatą ofertą produktów, w tym zgodowych kolekcji.

 

IMG_2427

 

Za przyjaźń!

Mecz Przyjaźni miał wyjątkową otoczkę marketingową, ale swój ogromny wkład w opakowanie sobotniego spotkania mieli kibice Widzewa i Ruchu, którzy wypełnili stadion niemal do ostatniego miejsca. W pierwszej połowie na trybunie C została zaprezentowana efektowna oprawa, zachwalająca dobre relacje pomiędzy fanami obydwu klubów. Za przyjaźń!

 

IMG_0550

 

Citkomania ponownie na Widzewie

Mecz z Ruchem Chorzów był okazją do otwarcia kolejnej loży, która uzyskała swojego patrona. W trakcie dedykowanej uroczystości pomieszczenie wynajmowane przez PKP Cargo otrzymało imię Marka Citki, ikonicznego piłkarza Widzewa z lat 90., który w barwach Widzewa dwa razy świętował tytuł mistrza Polski i uczestniczył w piłkarskiej Lidze Mistrzów. W loży pojawił się większościowy akcjonariusz spółki Tomasz Stamirowski oraz główny bohater uroczystości, dla którego przygotowano pamiątkową grafikę. Citko wyszedł również na murawę stadionu, gdzie zebrał owację od kibiców. Kluczowy piłkarz drużyny trenera Franciszka Smudy nie ukrywał wzruszenia, a w Sercu Łodzi pojawił się w towarzystwie swojego syna.

 

IMG_2493

 

Jacek Machciński - w naszych sercach On!

Doprowadził Widzew Łódź do pierwszego tytułu mistrza Polski oraz do 1/8 finału Pucharu UEFA. ŚP. Jacek Machciński zmarł 22 grudnia 2018 roku, a dzięki staraniom rodziny przy wsparciu Klubu jego prochy spoczęły w łódzkiej alei zasłużonych na Cmentarzu Doły. Miejsce pochówku nie posiada jeszcze nagrobka, ale ma to się niedługo zmienić dzięki inicjatywie kibiców oraz Tomasza Stamirowskiego, który przed meczem razem z córką ŚP. Jacka Machcińskiego poinformował o tym zebranych w Sercu Łodzi fanów.

 

IMG_5452

 

Kolejne wizyty w Sercu Łodzi

1300 kibiców Ruchu oraz kolejne zorganizowane wyjazdy Klubów Partnerskich i widzewskich Fan Clubów. Serce Łodzi podczas zaległego meczu 12. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy ponownie było wypełnione. Stadion czterokrotnych mistrzów Polski odwiedziły dzieci z GOKSiR-u Lipce Reymontowskie, Stali Głowno oraz młodzi członkowie Fan Clubu z Jeżowa. Przeżyli oni emocjonalny rollercoaster z happy endem!

 

IMG_2446

 

TERMOton - od IV ligi do Ekstraklasy, do zwycięstwa!

Sponsor Generalny Widzewa Łódź - ZCB Owczary z marką TERMOton zdecydował się na objęcie Meczu Przyjaźni swoim patronatem i uzyskanie statusu Sponsora Meczu. Logo firmy znalazło się w materiałach prasowych, w przestrzeniach na stadionie oraz w oficjalnych kanałach komunikacji Klubu z al. Piłsudskiego 138. W imieniu władz Widzewa dziękujemy za wsparcie!

 

IMG_2561

 

Z taką eskortą musiało się udać!

Wychodzący na mecz piłkarze obu durżyn mogli liczyć na obecność młodych kibiców - dzieci pracowników ZCB Owczary. Amulet w postaci takiej asysty przydał się zawodnikom gospodarzy, którzy odnieśli cenne zwycięstwo, a dla dzieciaków mecz był niezapomnianym przeżyciem.

 

IMG_0489

 

Karne w przerwie

W przerwie Meczu Przyjaźni odbył się kolejny konkurs rzutów karnych. Tym razem jego uczestnicy musieli pokonać Jakuba Szymańskiego. Zwycięzcą został jednak każdy - wszyscy strzelający otrzymali nagrody od marki TERMOton oraz vouchery do #OfiSklep. Jedenastkę wykonał również Daniel Migacz - kibic Ruchu walczący ze stwardnieniem rozsianym. Wesprzeć można go za pomocą zrzutki [KLIKNIJ].

 

IMG_2708

 

Janek nie pękł!

Do grona piłkarzy, którzy mogą poszczycić się występem z herbem Widzewa na koszulce w oficjalnym spotkaniu PKO Bank Polski Ekstraklasy, dołączył Jan Krzywański. Bramkarz ze statusem młodzieżowca nie zachował czystego konta, ale śmiało możemy powiedzieć, że trema go nie zjadła, a doświadczenie zdobyte na boisku najwyższej klasy rozgrywkowej przyniesie mu pożytek w przyszłości! Janku, oby tak dalej!

 

IMG_2931

 

Pierwszy raz w kadrze

Mecz z Ruchem był też sporym przeżyciem dla Pawła Kwiatkowskiego, który pierwszy raz znalazł się w kadrze meczowej łódzkiej drużyny. Obrońca to pierwszy Widzewiak z rocznika 2006 zgłoszony do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Teraz czekamy na debiut!

 

IMG_0746

 

Spotkanie z Mato

Najmłodsi kibice Widzewa Łódź mogli umilić sobie oczekiwanie na pierwszy gwizdek sędziego udając się na spotkanie z Mato Milosem - piłkarzem pierwszej drużyny, który odwiedził Sektor Rodzinny. Przez około 30 minut chorwacki defensor pozował do zdjęć i rozdawał autografy na pamiątkowych kartach ze swoim wizerunkiem. Chętnych nie brakowało!

 

IMG_5399

 

WidzewTV - ponownie w sieci i w realu

Klubowa telewizja Widzewa zadbała o godną oprawę sobotniego widowiska. Nie zabrakło dedykowanych grafik, konkursu, prezentacji studia za pośrednictwem stadionowych telebimów oraz ciekawego gościa - Jakuba Seweryna, dziennikarza portalu Sport.pl. Warto podkreslić, że tego samego dnia ekipa WidzewTV przeprowadziła transmisję z ostatniego jesiennego meczu rezerw z AKS-em SMS-em Łódź, które rozegrano na boisku przy ulicy Milionowej. Wszystkim, którzy zasiedli przed monitorami bardzo dziękujemy!