Województwo Łódzkie i ŁKA Oficjalnymi Sponsorami Widzewa Łódź
Ładowanie...

Zawsze w 13

sponsorzy

26 January 2023 10:01

Województwo Łódzkie i ŁKA Oficjalnymi Sponsorami Widzewa Łódź

Mamy zaszczyt ogłosić, że dziś zostało zawarte trójstronne porozumienie pomiędzy Widzewem Łódź, Samorządem Województwa Łódzkiego i Łódzką Koleją Aglomeracyjną, na mocy którego Województwo Łódzkie oraz ŁKA uzyskały status Oficjalnych Sponsorów Klubu.

W ramach porozumienia zostanie ustalony pakiet świadczeń obejmujący m.in. pozycjonowanie loga sponsora na spodenkach meczowych pierwszej drużyny oraz na koszulkach drużyny z kategorii U-17 Akademii Widzewa. - Widzew jest klubem ogólnopolskim, ale stanowi również wizytówkę całego regionu łódzkiego, dlatego jesteśmy dumni, że będziemy mogli promować województwo podczas rywalizacji na boisku. Klub jest ważnym elementem tożsamości dla kibiców, którzy pokonują dziesiątki kilometrów, by wypełniać Serce Łodzi. Rozmowy z panem Marszałkiem były bardzo owocne i odbyły się w świetnej atmosferze, za co chciałbym podziękować – mówił Mateusz Dróżdż, prezes Widzewa Łódź.

 

- To dla nas kolejny etap realizowanej od lat strategii wspierania sportu. Chętnie włączamy się w projekty ważne dla lokalnych społeczności i jednoczące mieszkańców. A takim z całą pewnością jest piłka nożna. Wiem, jak ważna dla Klubu jest Akademia Widzewa. Świetnie się składa, bo również dla samorządu województwa łódzkiego sport dzieci i młodzieży to oczko w głowie. Naszą przyszłością jest młodzież, a teraz wspólnie możemy w nią inwestować i edukować. Cieszę się, że będziemy współpracować z klubem piłkarskim, posiadającym długoletnią tradycję sportową, a także sukcesy na arenie międzynarodowej. Doceniamy Wasz rozwój. Obserwowaliśmy, jak długą drogę pokonaliście, by znaleźć się tu, gdzie jesteście, czyli w czołówce ekstraklasy. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że Widzew to nie tylko duma Łodzi, ale też duma województwa! – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego.

 

Widzew Łódź od blisko roku współpracuje z Łódzką Koleją Aglomeracyjną. Dzięki poprzedniej umowie, kibice korzystali ze zniżek na przejazdy grupowe, a obydwa podmioty dbały o wzajemną promocję na stadionie i w pociągach. Teraz współpraca osiągnie zdecydowanie większy wymiar, a kibice Widzewa mogą liczyć na kolejne promocje związane z przejazdami ŁKA. - Chciałbym, aby organizacyjnie Widzew funkcjonował tak, jak Łódzka Kolej Aglomeracyjna, która jest najlepszym przewoźnikiem w województwie i stawia wysoko poprzeczkę w dziedzinie transportu zbiorowego – dodał prezes Widzewa.

 

Łódzka Kolej Aglomeracyjna jest samorządowym przewoźnikiem kolejowym zapewniającym transport pasażerski na terenie województwa łódzkiego, a także mazowieckiego, wielkopolskiego i kujawsko – pomorskiego. Spółka jest nowoczesnym i ekologicznym przewoźnikiem dostosowanym do oczekiwań i wymagań pasażerów, który dzięki zaangażowaniu pracowników oferuje wysoką jakość usług. - Z Widzewem gramy do jednej bramki. Działamy w tym samym środowisku, a odbiorcami naszych usług są przede wszystkim mieszkańcy województwa łódzkiego. Chcemy wspierać rozwój lokalnego Klubu, angażować się w sprawy ważne i służące społeczeństwu. Współpraca z Widzewem pozwoli zaistnieć Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej w świadomości szerszego grona odbiorców - wśród kibiców oraz całej klubowej społeczności. Naszymi pociągami można dojechać na mecz z wielu miejscowości położonych na terenie województwa, praktycznie pod sam stadion – powiedział Janusz Malinowski, prezes ŁKA.

 

ŁKA systematycznie podnosi atrakcyjność i efektywność przewozów poprzez rozwój siatki połączeń, integrację taryfową i rozkładową z innymi uczestnikami transportu, inwestycje taborowe, utrzymanie wysokich standardów podróży oraz ochronę środowiska. Przewoźnik jest liderem w podnoszeniu efektywności energetycznej kolei. Oszczędza zużycie energii stosując rekuperację i eco-driving. Sukcesywnie przechodzi na całkowite zasilanie swoich pociągów zieloną energią trakcyjną, a zaplecze techniczne na łódzkim Widzewie zasila z własnych instalacji fotowoltaicznych. ŁKA angażuje się również w sprawy służące mieszkańcom regionu, wspiera lokalne inicjatywy, współpracuje z różnymi instytucjami oraz otoczeniem społecznym. Spółka jest marką wiarygodną, budzącą zaufanie, zorientowaną na potrzeby współczesnego pasażera - swoistą wizytówką województwa łódzkiego.