Widzew x StatsBomb - rozwijamy dział analiz!
Ładowanie...

Sztab

klub

08 July 2024 13:07

Widzew x StatsBomb - rozwijamy dział analiz!

Klub z al. Piłsudskiego 138 podpisał dwuletnią umowę o współpracy z firmą StatsBomb. Aby lepiej wykorzystać dostęp do danych, szeregi pionu sportowego czterokrotnego mistrza Polski wzmocnił także Marek Kabát - analityk i statystyk.

- Rozwijamy się zgodnie z przyjętą strategią, która zakłada dostęp do profesjonalnych narzędzi oraz analizę danych statystycznych na najwyższym poziomie. Podpisując umowę z firmą StatsBomb dołączamy do wąskiej grupy klubów w PKO Bank Polski Ekstraklasie, które mają możliwość korzystania z takich zasobów. By podnieść poziom serwisu wokół pierwszej drużyny, o czym często wspominamy, zdecydowaliśmy się również nawiązać współpracę z Markiem Kabátem, który jest specjalistą w tej dziedzinie i ma doświadczenie w Austrii oraz na Słowacji - powiedział Maciej Szymański, wiceprezes Widzewa Łódź.

 

StatsBomb to jeden z najlepszych na świecie dostawców danych statystycznych w piłce nożnej. W ofercie firmy znajduje się również szereg narzędzi, które ułatwiają i umożliwiają korzystanie z zebranych statystyk na temat drużyny i poszczególnych graczy, a następnie budowanie właściwych wniosków, wyszukiwanie wzrostów i tendencji. Usługi firmy StatsBomb będą wykorzystane w procesie skautingowym oraz na potrzeby oceny gry pierwszego zespołu.