Widzew Łódź zaprasza na II edycję stażu skautingowego
Ładowanie...

Kariera

12 October 2022 11:10

Widzew Łódź zaprasza na II edycję stażu skautingowego

Dział Skautingu Widzewa Łódź ogłasza nabór do II edycji stażu skautingowego. Jeśli interesuje Cię praca skauta, chciałbyś poznać procedury pozyskiwania zawodników i dowiedzieć się więcej na temat specjalistycznej analizy piłkarskiej, zgłoś się do nas i rozpocznij swoją przygodę z Widzewem. 

Ze względu na duże zainteresowanie, jakim cieszyła się pierwsza edycja, Klub zdecydował się na ponowienie programu. Dzięki pracy stażystów do Klubu trafili Henrich Ravas i Martin Kreuzriegler, dwaj etatowi zawodnicy pierwszej drużyny. Udało się także dokonać innego ważnego transferu – klubowy dział skautingu wzmocnił na stałe jeden z uczestników stażu, Piotr Strzelecki, który po zakończeniu programu został zatrudniony przez 4-krotnego mistrza Polski: Udział w stażu to tak naprawdę same plusy. Poznałem mnóstwo wartościowych ludzi z branży sportowej, zarówno stażystów jak i pracowników Klubu. Uczyliśmy się analizy, obserwacji i korzystania z różnych instrumentów skautingowych. Co ważne, wszystkie spotkania przebiegały w bardzo przyjaznej atmosferze, a w związku z różnymi obowiązkami zawodowymi, każdy wykonywał określone zadania według własnych możliwości, bez presji czasu, mówi Strzelecki.

 

Staż w dziale skautingu Widzewa Łódź  to idealna okazja do zapoznania się z systemem oceny zawodników, procedur skautingowych, obsługi programów wspomagających pracę skautów oraz procedur pozyskiwania  zawodników. Uczestnicy naszego projektu mogą liczyć także na konsultacje warsztatowe ze wspomnianego zakresu. Nadrzędnym celem stażu jest szeroko pojęta edukacja i poszerzenie wiedzy w aspekcie analizy statystycznej i procedur pozyskania zawodników.

 

- Staż uczy innego sposobu patrzenia na zawodnika oraz budowania kadry pierwszego zespołu. Kibic na stadionie albo przed telewizorem postrzega futbol zupełnie inaczej, często kierując się emocjami. Na stażu uczymy się profilowania zawodników i poznajemy wymagania względem danej pozycji, a to zmienia spojrzenie na piłkę nożną. Widać to choćby na przykładzie Widzewa – są zawodnicy, którzy na początku byli bardzo krytykowani przez kibiców, a teraz są wiodącymi postaciami drużyny, dodał Strzelecki.

 

Widzew Łódź zaprasza do udziału w projekcie osoby, które chcą rozwijać się w kierunku analizy statystycznej oraz oceny zawodników i wiążą swoją przyszłość z zawodem skauta. W poprzedniej edycji program stażu zawierał:

 

- konsultacje warsztatowe z szefem działu skautingu Widzewa Łódź,

- panele dyskusyjne m.in. z szefem działu skautingu i koordynatorem skautingu młodzieżowego,

- obserwacja treningów oraz meczów drużyn Akademii i pierwszego zespołu seniorów,

- czynny udział w pracach działu.

 

Oprócz wspomnianych wyżej, teraz Klub jeszcze mocniej chce postawić na edukację stażystów: Postanowiliśmy uatrakcyjnić tegoroczną edycję stażu i jednocześnie dostarczyć uczestnikom jak najwięcej specjalistycznej wiedzy. Dlatego przygotowujemy spotkania z zagranicznymi ekspertami, wspólne wyjazdy skautingowe i wykłady sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny Widzewa. Aplikować może każdy pasjonat piłki nożnej bez względu na posiadane doświadczenie. Naszym celem jest przede wszystkim edukacja i wykreowanie grupy ludzi, która wspomoże nasz dział. Większość uczestników poprzedniej edycji zdecydowała się na kontynuowanie współpracy z Klubem, co napawa nas dużym optymizmem, mówi Wojciech Śmiech, szef skautingu Widzewa Łódź.

 

Każdy uczestnik otrzyma oficjalny certyfikat ukończenia stażu, a najlepsi szansę podjęcia stałej współpracy z Klubem. Informujemy jednocześnie, że liczba miejsc stażowych jest ograniczona i o przyjęciu zdecyduje test kwalifikacyjny.

 

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w programie stażowym widzewskiego działu skautingu prosimy o kontakt mailowy z szefem działu, Wojciechem Śmiechem (wojciech.smiech@widzew.com). W tytule maila należy wpisać: STAŻ SKAUTINGOWY. Zgłoszenia przyjmujemy do środy 19 października 2022 roku.