Ładowanie...

akademia

19 September 2022 20:09

Trenerzy wypełnili Serce Łodzi

Seria wykładów, wymiana doświadczeń i kilkuset trenerów - w poniedziałkowe popołudnie stadion Widzewa Łódź gościł kursokonferencję Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, certyfikowaną przez Szkołę Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej im. Kazimierza Górskiego.

Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 14:30, a zgromadzeni trenerzy z perspektywy tybuny A stadionu przy al. Piłsudskiego 138 mogli obserwować pokazowe jednostki treningowe w ramach trzech sesji szkoleniowych. Na uwagę zwrócili prowadzący panelów, wśród których znaleźli się: Bartłomiej Zalewski - selekcjoner reprezentacji Polski do lat 16, a także Patryk Czubak - trener Widzewa II Łódź. Trzeci panel poprowadził duet złożony z Marcina Maćkowiaka i Michała Baińskiego z AKS-u SMS-u Łódź. - To kolejny rok, kiedy mamy okazję brać udział w konferencji organizowanej przez ŁZPN. W zeszłym roku był to zespół U-17 prowadzony przez trenera Łukasza Jonczyka. Teraz są to rezerwy Widzewa wraz z całym sztabem oraz drużyna z kategorii U-16, która uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez trenera Bartłomieja Zalewskiego - powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa Łódź.

 

Frekwencja podczas konferencji była bardzo wysoka, a panele trwały ponad 5 godzin. Nie zabrakło trenerów z całej Polski, wśród których wielu reprezentowało kluby partnerskie i współpracujące z Akademią Widzewa Łódź - Jesteśmy zawsze otwarci na tego typu inicjatywy. Mimo, że nie jesteśmy gospodarzamy konferencji to można powiedzieć, że czujemy się jak w domu i gdy jesteśmy proszeni o wsparcie oraz pomoc, to oczywiście z przyjemnością uczestniczymy w takich projektach i dzielimy się swoją wiedzą i spostrzeżeniami. Mam nadzieję, że zaszczepimy je w pracy innych trenerów - mówił Szymański.

 

IMG_0996

 

Podczas ostatniej sesji na murawie Serca Łodzi, uczestnicy konferencji obserwowali pokazowe zajęcia Widzewa II Łódź, podczas których poszczególne elementy treningu opisywał trener Patryk Czubak. - To wyróżnienie nie tylko dla sztabu, ale też dla całego Klubu. To również sposobność do tego, by  przedstawić swoje spojrzenie na piłkę nożną i szkolenie. Trenerzy klubów partnerskich, z którymi współpracujemy głównie na poziomie młodszych grup wiekowych, mogli zobaczyć naszą pracę ze starszymi zawodnikami - podsumował dyrektor ds. rozwoju sportu.

 

Po trzecim panelu głos zabrał prowadzący, czyli trener Patryk Czubak. W  trakcie sesji treningowej uczestnicy kursokonferencji mogli zobaczyć proces atakowania przestrzeni w ideii gry wpajanej przez trenerów Akademii Widzewa.  - Staraliśmy pokazać jak pracujemy na co dzień. Z naszej perspektywy atakowanie przestrzeni jest ważne nie tylko w trakcie ataku pozycyjnego, ale nawet bardziej kiedy drużyna jest przy piłce. Chcemy uczyć, że z futbolówką powinno biegać się więcej niż bez niej. Dziś staraliśmy się to pokazać w obszerny sposób, a trening był poprzedzony wysyłką skryptów do trenerów. Uważamy, że robimy coś dobrze, dlatego chcemy się tym dzielić - mówił szkoleniowiec.

 

Zobacz, jak Akademia Widzewa funkcjonuje od środka. Obejrzyj "Młodzieżówkę" o widzewskich bramkarzach: