Trampkarze nie podtrzymali dobrej serii

CLJ U-15

10 April 2024 19:04

Świetnie w dwóch ostatnich meczach spisali się trampkarze Widzewa Łódź, którzy zdobyli sześć punktów, strzelili cztery gole i nie stracili żadnego. Dzisiaj niestety dobra seria została przerwana.

Podopieczni trenera Macieja Grzegorego wybrali się do Płocka, aby w zaległym spotkaniu Centralnej Ligi Juniorów U-15 zmierzyć się z sąsiadem z tabeli, czyli SSM Wisłą. Zawody rozpoczęły się dużo lepiej dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Juliusz Linke pokonał stojącego w łódzkiej bramce Eryka Wiśniewskiego.

Na tym się nie skończyło. W 20. minucie Wisła wykonywała rzut karny, który na bramkę zamienił ponownie Linke. Trzeci gol również padł po stałym fragmencie gry - tym razem do siatki trafił Karol Antczak. Choć Widzewiacy starali się, nie potrafili skutecznie odpowiedzieć i do szatni zeszli z trzema bramkami straty.

W przerwie w łódzkiej drużynie zaszły cztery zmiany. Podopieczni trenera Grzegorego szukali pierwszego trafienia, jednak w 55. minucie nadziali się na kontratak, który na czwartego gola zamienił Kacper Adamski. Kilka minut później goście wreszcie mogli cieszyć się z sukcesu - po asyście rezerwowego Maksymiliana Ziółkowskiego do płockiej bramki piłkę wpakował Hubert Szewczyk.

Na nic więcej nie było jednak stać dziś Widzewiaków, którzy przegrali w Płocku 1:4. W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15 łodzianie zajmują siódme miejsce, a w sobotę zagrają na wyjeździe z Legią Warszawa.