Ładowanie...

Marek Hanousek

Dominik Kun

I Drużyna

Ekstraklasa

14 September 2022 11:09

Statystyki po 9. kolejce PKO BP Ekstraklasy

Dwa nowe nazwiska pojawiły się na liście strzelców Widzewa Łódź w ligowym sezonie 2022/2023. Dla jednego z piłkarzy gol w meczu z Cracovią był premierowym trafieniem na boiskach polskiej Ekstraklasy.

Mowa o Marku Hanousku, który wcześniej zdobywał bramki dla RTS-u w spotkaniach Fortuna I ligi oraz Pucharu Polski. Jak na przykład w niedawnym pucharowym meczu z KKS-em Kalisz.

 

Teraz czeski pomocnik zaliczył pierwszego gola strzelonego w PKO BP Ekstraklasie. Hanousek pewnie wykorzystał jedenastkę podyktowaną dla łodzian w drugiej połowie meczu z Cracovią.

 

Dla Czecha było to już piąte celne trafienie z jedenastego metra w oficjalnych spotkaniach Widzewa. Wcześniej wykorzystał po dwa karne w grach w Pucharze Polski i I lidze.

 

Za to pierwszą bramkę w barwach RTS-u w Ekstraklasie zdobył Dominik Kun. Wcześniej zaliczył po jednym ekstraklasowym golu jako zawodnik Pogoni Szczecin i Wisły Płock. Oby w Widzewie licznik bramek tego pomocnika nie zatrzymał się tylko na jednym trafieniu.

 

Dodajmy, że Dominik Kun zapracował na bramkę w spotkaniu z Cracovią, bo był Widzewiakiem, który w tym meczu przebiegł na boisku najdłuższy dystans (11,46 km). Gola nie strzelił za to bardzo aktywny Jordi Sanchez, będący najszybszym piłkarzem meczu (34,2 km/h) oraz zaliczył w nim najwięcej sprintów (28).

 

Teraz przed Hiszpanem i jego kolegami z drużyny wyjazd do Mielca na mecz ze Stalą. Ostatni raz z tym rywalem na jego boisku Widzew grał o ligowe punkty jesienią… 1995 roku. Jak widać, to już odległa przeszłość, ale liczymy na to, że piłkarze trenera Janusza Niedźwiedzia nawiążą do dobrych występów swoich poprzedników w barwach RTS-u. A takich w przeszłości w wykonaniu czerwono-biało-czerwonych na stadionie w Mielcu nie brakowało.

 

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie 2022/2023:

4 - Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sanchez (2 Puchar Polski)

3 – Marek Hanousek (2 PP),

2 - Patryk Lipski,

1 - Karol Danielak, Dominik Kun, Łukasz Zjawiński (1 PP)

 

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie 2022/2023:

3 - Karol Danielak (1 PP),

2 - Jordi Sanchez (2 PP),

1 - Juliusz Letniowski, Fabio Nunes, Ernest Terpiłowski, Mateusz Żyro

 

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2022/2023:

6 – Jordi Sanchez,

4 – Karol Danielak, Bartłomiej Pawłowski,

3 – Marek Hanousek,

2 - Patryk Lipski,

1 – Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Fabio Nunes, Ernest Terpiłowski, Łukasz Zjawiński, Mateusz Żyro

 

Żółte kartki w sezonie 2022/2023:

3 – Dominik Kun (1 PP), Jordi Sanchez (1 PP),

2 - Mateusz Żyro,

1 – Bożidar Czorbadżijski (1 PP), Marek Hanousek, Kristoffer Normann Hansen, Martin Kreuzriegler, Juliusz Letniowski, Mato Milos (1 PP), Fabio Nunes (1 PP), Bartłomiej Pawłowski, Juljan Shehu, Jakub Sypek, Serafin Szota.