I Drużyna

MIEDŹ - WIDZEW

Ekstraklasa

10 May 2023 12:05

Każda zła passa ma swój koniec, o czym przekonali się piłkarze i kibice Widzewa Łódź podczas wyjazdowego meczu z Miedzią.

Po przegranym spotkaniu z Zagłębiem Lubin przypomnieliśmy, że łodzianie po raz ostatni serię czterech porażek z rzędu w meczach o punkty zaliczyli jesienią 2014 roku na boiskach I ligi. Wtedy zespół RTS-u przegrał aż osiem kolejnych spotkań, od końcówki września do połowy listopada. Widzewiacy wzięli to sobie do serca i wygrywając 1:0 w Legnicy zakończyli negatywną wyliczankę.

Jednocześnie z historycznych kronik wykreślili wzmianki o tym, że zespół RTS-u nie potrafi grać na stadionie Miedzi. Po trzech porażkach i remisie w ligowych grach w latach 1990-2022 wreszcie udało się Widzewowi odczarować ten stadion.

Magicznego zaklęcia dokonał Dominik Kun, który został super rezerwowym tego spotkania. Niespełna 10 minut po wejściu na boisko popisał się rajdem niemal od połowy boiska, który zakończył ładnym, a przede wszystkim celnym strzałem. Dla pomocnika była to czwarta bramka zdobyta w obecnym sezonie Ekstraklasy, a druga strzelona w roli zmiennika.

W spotkaniu w Legnicy żółtą kartką w zespole Widzewa ukarany został tylko Mateusz Żyro (po raz piąty w obecnym sezonie). W gronie zawodników zagrożonych pauzą z powodu czwartej kartki są: Marek Hanousek, Dominik Kun, Juliusz Letniowski, Jakub Sypek, Serafin Szota i Ernest Terpiłowski. Jeśli któryś z nich zostanie upomniany w trakcie spotkania z Górnikiem Zabrze, to zabraknie go w kadrze na wyjazdowy mecz z Radomiakiem.

Teraz przed zespołem trenera Janusza Niedźwiedzia domowe spotkanie z Górnikiem. Będzie to 70. mecz obu drużyn w Ekstraklasie, a 77. ogółem, bo Widzew grał jeszcze z zabrzanami 2 razy w I lidze oraz 5 w Pucharze Polski. Zarówno bilans spotkań w Ekstraklasie (27-19-23), jak i ogółem (30-19-27) jest na korzyść łodzian i oby w sobotni wieczór został przez nich poprawiony na jeszcze lepszy.