Statystyki po 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski
Ładowanie...

I Drużyna

STAL - WIDZEW

Puchar Polski

07 December 2023 15:12

Statystyki po 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Widzew Łódź jest już w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski 2023/24, ale w ramach tych rozgrywek jeszcze nie wystąpił w obecnym sezonie przed własną publicznością.

Los tak kojarzył pucharowych rywali łodzian, że najpierw były nimi drużyny z niższych lig (Concordia Elbląg i Wisła Puławy), co z automatu oznaczało grę na ich stadionach. A teraz Widzewiacy zostali wylosowani jako drudzy do pary ze Stalą Mielec i wraz z kibicami RTS-u zaliczyli już trzeci wyjazd na pucharowym szlaku w bieżącym sezonie.

 

To pierwszy raz w historii Klubu z alei Piłsudskiego, gdy awans do ćwierćfinału krajowego Pucharu zespół wywalczył po serii trzech wyjazdowych zwycięstw. Wcześniej takie awanse czerwono-biało-czerwoni również zapewniali sobie tylko po wygranych na obcym terenie, ale były to maksymalnie dwa mecze poza domem.

 

Dla łodzian to trzynasty w historii awans do ćwierćfinału Pucharu Polski i zarazem pierwszy od 21 lat. Oby trzynastka i "oczko" przyniosły pucharowe szczęście Widzewowi również w kolejnych rundach.

 

W annałach zapisał się też Jordi Sanchez, co odnotował Piotr Goździk, kibic RTS-u i jednocześnie pasjonat i znawca historii naszego Klubu. Strzelając zwycięskiego gola w Mielcu, Hiszpan został najskuteczniejszym obcokrajowcem w barwach Widzewa, jeśli chodzi o bramki zdobywane w Pucharze Polski. Jordi ma już na koncie pięć pucharowych trafień i niech poprawi ten rekord w następnych fazach.

 

Dla Hiszpana był to siódmy gol w tym sezonie, a przy jego celnym strzale asystę zaliczył Fabio Nunes, który wcześniej miał też kluczowe podanie przy jednej z bramek Jordiego w pucharowym meczu z Wisłą Puławy.

 

Wynik spotkania w Mielcu otworzył Imad Rondić, który obecnie ma na koncie po dwie bramki zdobyte w Ekstraklasie i Pucharze. W meczu ze Stalą kluczowe podanie otrzymał od Dominika Kuna. Przypomnijmy, że pomocnik zaliczył niedawno też asystę w lidze, w meczu z Lechem w Poznaniu.

 

Za czerwoną kartkę w pucharowym spotkaniu musiał pauzować Andrejs Ciganiks. W Mielcu żółtka obejrzeli Marek Hanousek i Luis da Silva. Dla Portugalczyka było to czwarta żółta kartka w sezonie, ale w Ekstraklasie ma ich na koncie trzy i dopiero kolejna taka kara w lidze będzie oznaczała dla niego absencję w następnym spotkaniu. W identycznej sytuacji znajduje się też Mateusz Żyro, który trzecią kartkę obejrzał w niedawnym meczu z Radomiakiem.

 

Za to Hanousek zobaczył drugi kartonik w tej edycji Pucharu Polski, co oznacza, że nie zagra w ćwierćfinale.

 

Strzelcy w drużynie Widzewa w sezonie 2023/24:

7 - Jordi Sanchez (4 E, 3 PP)

4 - Bartłomiej Pawłowski, Imad Rondić (2 E, 2 PP)

3 - Andrejs Ciganiks (2 E, 1 PP), Fabio Nunes (1 E, 2 PP)

2 - Fran Alvarez

1 - Sebastian Kerk (1 PP), Antoni Klimek, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski, Mateusz Żyro, Piotr Jakubowski (Concordia Elbląg - samobój, PP), Jakub Jugas (Cracovia - samobój), Frantisek Plach (Piast Gliwice - samobój)

 

Asystenci w drużynie Widzewa w sezonie 2023/24:

4 - Bartłomiej Pawłowski, Jordi Sanchez (3 E, 1 PP)

3 - Fabio Nunes (1 E, 2 PP)

2 - Sebastian Kerk (1 E, 1 PP), Dominik Kun (1 E, 1 PP), Mato Milos, Juljan Shehu

1 - Andrejs Ciganiks (1 PP), Marek Hanousek, Antoni Klimek (1 PP), Henrich Ravas, Imad Rondić, Dawid Tkacz (1 PP)

 

Klasyfikacja kanadyjska (gole + asysty) w drużynie Widzewa w sezonie 2023/24:

11 - Jordi Sanchez,

8 - Bartłomiej Pawłowski

6 - Fabio Nunes,

5 - Imad Rondić

4 - Andrejs Ciganiks

3 - Sebastian Kerk

2 - Fran Alvarez, Antoni Klimek, Dominik Kun, Mato Milos, Juljan Shehu

1 - Marek Hanousek, Henrich Ravas, Patryk Stępiński, Ernest Terpiłowski, Dawid Tkacz, Mateusz Żyro

 

Czerwone kartki w sezonie 2023/24:

2 - Luis da Silva

1 – Andrejs Ciganiks (1 PP)

 

Żółte kartki w sezonie 2023/24:

6 - Andrejs Ciganiks (4 E, 2 PP), Marek Hanousek (4 E, 2 PP)

4 - Mato Milos, Fabio Nunes, Jordi Sanchez, Juljan Shehu, Luis da Silva (3 E, 1 PP)

3 - Mateusz Żyro

2 - Fran Alvarez, Dominik Kun, Serafin Szota

1 - Bartłomiej Pawłowski, Filip Przybułek, Ernest Terpiłowski, Paweł Zieliński (1 PP)