Skromnie, ale za trzy!

Rezerwy

17 September 2022 18:09

Kolejne trzy punkty zdobyli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Patryka Czubaka rozegrali trudny mecz z AKS-em SMS-em Łódź, ale najważniejsze, że wygrali 1:0 i utrzymali fotel lidera Betrcris IV ligi. Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Konrad Niedzielski.

Od pierwszych minut, przy piłce częściej utrzymywali się Widzewiacy, ale za wiele z tego nie wynikało. Na pierwszą groźną okazję musieliśmy poczekać niespełna kwadrans, kiedy to gospodarze wykonywali rzut wolny. Na głowę Niedzielskiego dorzucał Kamil Tlaga, ale dobrą interwencją popisał się znany z występów przy al. Piłsudskiego Maciej Humerski. Łodzianie szukali swoich szans, lecz wynik nadal nie ulegał zmianie.

W 26. minucie indywidualną akcją popisał się Daniel Mąka, który minął kilku zawodników rywali, niestety - uderzenie z dystansu minęło słupek bramki. Po pół godzinie, pierwszą szansę tego dnia stworzyli sobie gracze z ul. Milionowej, na szczęście Dariusz Witkowski nie znalazł drogi do siatki. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze swoje okazje – najpierw Daniel Chwałowski przegrał pojedynek z Humerskim, a po chwili Marcel Buczkowski poradził sobie z próba Patryka Pietrasiaka. Do przerwy było więc bez bramek.

Do drugiej połowy oba zespoły przystąpiły bez zmian w składach. W 49. minucie Chwałowski zgrał głową do Niedzielskiego, ale ten uderzył nad poprzeczką. Odpowiedział Ołeh Korobka, na szczęście czujnie interweniował Buczkowski. W 58. minucie zrobiło się 1:0 dla Widzewa! Po podaniu Mąki, z najbliższej odległości wprost pod poprzeczkę uderzył Niedzielski i otworzył wynik dla czerwono-biało-czerwonych.

Po godzinie gry, trener Czubak dokonał pierwszej zmiany w składzie. Do gry wszedł Łukasz Burliga, który zajął miejsce Owczarka. Szansę miał Przybułek, lecz spudłował po wrzutce ze skrzydła. Do gry weszli następni rezerwowi – spośród nich, bliski trafienia do siatki był Jakub Juchacz. W końcówce swoich szans szukali jeszcze goście - w doliczonym czasie gry dwa razy szczęścia szukał Pietrasiak - bezskutecznie. Widzew wygrał więc 1:0 i utrzymał się w fotelu Betcris IV ligi! Kolejny mecz w przyszłą sobotę, na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Widzew II Łódź - AKS SMS Łódź 1:0 (0:0)