<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=718547469374910&amp;ev=PageView&amp;noscript=1"> Skromnie, ale za trzy!
Ładowanie...

Rezerwy

Akademia

17 September 2022 18:09

Skromnie, ale za trzy!

Kolejne trzy punkty zdobyli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Patryka Czubaka rozegrali trudny mecz z AKS-em SMS-em Łódź, ale najważniejsze, że wygrali 1:0 i utrzymali fotel lidera Betrcris IV ligi. Jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Konrad Niedzielski.

Od pierwszych minut, przy piłce częściej utrzymywali się Widzewiacy, ale za wiele z tego nie wynikało. Na pierwszą groźną okazję musieliśmy poczekać niespełna kwadrans, kiedy to gospodarze wykonywali rzut wolny. Na głowę Niedzielskiego dorzucał Kamil Tlaga, ale dobrą interwencją popisał się znany z występów przy al. Piłsudskiego Maciej Humerski. Łodzianie szukali swoich szans, lecz wynik nadal nie ulegał zmianie.

 

W 26. minucie indywidualną akcją popisał się Daniel Mąka, który minął kilku zawodników rywali, niestety - uderzenie z dystansu minęło słupek bramki. Po pół godzinie, pierwszą szansę tego dnia stworzyli sobie gracze z ul. Milionowej, na szczęście Dariusz Witkowski nie znalazł drogi do siatki. W końcówce pierwszej połowy oba zespoły miały jeszcze swoje okazje – najpierw Daniel Chwałowski przegrał pojedynek z Humerskim, a po chwili Marcel Buczkowski poradził sobie z próba Patryka Pietrasiaka. Do przerwy było więc bez bramek.

 

Do drugiej połowy oba zespoły przystąpiły bez zmian w składach. W 49. minucie Chwałowski zgrał głową do Niedzielskiego, ale ten uderzył nad poprzeczką. Odpowiedział Ołeh Korobka, na szczęście czujnie interweniował Buczkowski. W 58. minucie zrobiło się 1:0 dla Widzewa! Po podaniu Mąki, z najbliższej odległości wprost pod poprzeczkę uderzył Niedzielski i otworzył wynik dla czerwono-biało-czerwonych.

 

Po godzinie gry, trener Czubak dokonał pierwszej zmiany w składzie. Do gry wszedł Łukasz Burliga, który zajął miejsce Owczarka. Szansę miał Przybułek, lecz spudłował po wrzutce ze skrzydła. Do gry weszli następni rezerwowi – spośród nich, bliski trafienia do siatki był Jakub Juchacz. W końcówce swoich szans szukali jeszcze goście - w doliczonym czasie gry dwa razy szczęścia szukał Pietrasiak - bezskutecznie. Widzew wygrał więc 1:0 i utrzymał się w fotelu Betcris IV ligi! Kolejny mecz w przyszłą sobotę, na wyjeździe z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

 

Widzew II Łódź - AKS SMS Łódź 1:0 (0:0)
Konrad Niedzielski 58'

 

Widzew II:
Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek (Łukasz Burliga 62’), Daniel Chwałowski, Hubert Lenart, Kamil Tlaga - Filip Przybułek (Kamil Cybulski 85’), Maciej Kazimierowicz, Łukasz Plichta - Konrad Niedzielski (Kacper Trenkner 71’), Mateusz Kempski (Jakub Juchacz 79’), Daniel Mąka

 

AKS SMS:
Maciej Humerski - Kacper Świątczak, Artur Gieraga, Dariusz Witkowski, Patryk Pietrasiak, Szymon Gałązka (Emil Rulewicz 65’), Paweł Zawistowski, Sebastian Miśkowiec, Kacper Piotrowski (Damian Związek 65’), Ołeh Korobka, Karol Korski (80' Tymoteusz Karasiński)

 

Żółte kartki: Mateusz Kempski, Konrad Niedzielski, Dawid Owczarek - Karol Korski, Paweł Zawistowski, Sebastian Miśkowiec, Dariusz Witkowski, Tymoteusz Karasiński

 

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)