<img height="1" width="1" style="display:none" src="https://www.facebook.com/tr?id=718547469374910&amp;ev=PageView&amp;noscript=1"> Rusza nabór dla dziewczynek do Akademii Widzewa Łódź!
Ładowanie...

Młody Widzew

Wydarzenia

Akademia

10 August 2022 19:08

Rusza nabór dla dziewczynek do Akademii Widzewa Łódź!

Od września w Akademii Widzewa Łódź powstanie grupa, w której piłkarskie umiejętności będą mogły szlifować dziewczynki.

Młode Widzewianki trenować będą w nowopowstałym ośrodku Widzew Stadion przy ulicy Sępiej. Wcześniej zostanie przeprowadzony nabór dla dziewczynek w wieku 10-12 lat. Trenerką grup U-11 i U-13 zostanie Marta Świstacz, trenerka z licencją UEFA B, a także była zawodniczka, która należała do sekcji kobiecej Widzewa przed dziesięciu laty: - Bardzo się cieszę, że w Widzewie powstanie sekcja dziewczęca. To bardzo ważne, że jeden z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce, otwiera się na piłkę nożną kobiet. Chcemy, aby młode widzewianki rozwijały się w naszej Akademii, spełniały marzenia i odnosiły sukcesy. Jestem dumna, że mogę brać udział w tym projekcie i go nadzorować.

 

- Jednym z celów pionu sportowego Widzewa jest promowanie piłki nożnej kobiet i umożliwienie dziewczynkom udziału w profesjonalnie zorganizowanych treningach. Futbol kobiecy się rozwija, coraz więcej dziewcząt interesuje się tą dyscypliną i chciałoby spróbować swoich sił na boisku. W Widzewie chcemy dać im szansę na rozwój pasji i spełnianie marzeń - mówi Maciej Szymański, dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa Łódź.

 

Na początku września zostanie zorganizowany dzień otwarty połączony z naborem do nowo powstałej sekcji. Wypełnioną kartę kwalifikacyjną należy wysyłać na adres: widzewianki@widzew.com

 

 

Kartę można pobrać TUTAJ

 

Początki kobiecej piłki nożnej w Widzewie sięgają lat 50. Powołano wówczas do życia drużynę kobiecą, która niestety przestała istnieć zaledwie po kilku miesiącach działalności. Sekcja żeńska funkcjonowała w strukturach Klubu także w sezonach 2011/12 i 2012/13. Czerwono-biało-czerwone występowały wówczas na poziomie 3 ligi.

 

Wszystkie dziewczynki, chcące sprobować swoich sił w piłce nożnej zapraszamy do kontaktu. Do boju #Widzewianki!