Rondo w Tomaszowie Mazowieckim będzie nosiło imię Włodzimierza Smolarka
Ładowanie...

Historia

01 December 2022 17:12

Rondo w Tomaszowie Mazowieckim będzie nosiło imię Włodzimierza Smolarka

Zaledwie kilka tygodni temu w sąsiedztwie Serca Łodzi został oficjalnie odsłonięty mural Włodzimierza Smolarka, a już przedsięwzięto kolejną inicjatywę, która odda hołd legendzie Widzewa Łódź w dziesiątą rocznicę jego śmierci i jednocześnie czterdziestą rocznicę drugiego mistrzostwa Polski zdobytego przez naszą drużynę.

W Tomaszowie Mazowieckim rondo przy zbiegu ulic Legionów i Zielonej będzie nosiło im. ŚP. Włodzimierza Smolarka.  Jest to efekt kampanii trwającej od ubiegłego roku, która rozpoczęła się z inicjatywy kibiców zrzeszonych w tomaszowskim fan clubie Widzewa. W konsultacjach społecznych najwięcej mieszkańców opowiedziało się właśnie za tą propozycją - zyskała ona około 800 podpisów.

 

Co ciekawe, tomaszowianie mogli oddawać głosy o nadanie nazwy dla dwóch rond w mieście. W drugim przypadku zaproponowano uhonorowanie innej legendy Wielkiego Widzewa, reprezentacji Polski i FC Porto - Józefa Młynarczyka. Ta sprawa na razie znajduje się w toku obrad, ze względu na sprzeciw wobec nadawania imion osób żyjących.

 

W tym roku powstały w Tomaszowie Mazowieckim nowe ronda i pojawiła się potrzeba uporządkowania oraz nadania nazw wszystkim tego typu obiektom w mieście. Dyskusja w wielu przypadkach była burzliwa, ale najważniejszą informacją jest to, że 1 grudnia 2022 r. Rada Miejska Tomaszowa Mazowieckiego uchwaliła projekt uchwały Radnego Jarosława Batorskiego, a rondo przy zbiegu ulic Zielonej i Legionów będzie nosiło imię widzewskiej legendy.