Rezerwy: Widzew w kolejnej rundzie!

Rezerwy

16 October 2024 17:10

Gramy dalej w Pucharze Polski! Widzew II Łódź po bardzo dobrym spotkaniu pokonał trzecioligowy Sokół Aleksandrów Łódzki 5:1 i awanasował do półfinału rozgrywek na szczeblu okręgowym!

W składzie drugiej drużyny na pucharowe starcie znowu nie zabrakło zmian. Na ławce zaczęło kilku graczy, którzy w niedzielę w Działoszynie zagrali w większym wymiarze, szansę dostali za to ci pokazujący się nieco rzadziej w lidze: Piotr Gajewski, Dominik Najderek, Kajetan Supczinski czy Kamil Andrzejkiewicz.

Widzewiacy mogli świetnie wejść w dzisiejszy mecz! Już w czwartej minucie po odbiorze w pole karne wpadł Andrzejkiewicz i minął bramkarza, jednak z ostrego kąta uderzył tylko w boczną siatkę. Po chwili kolejny raz zadziałał pressing, w dobrej sytuacji znalazł się Filip Przybułek, lecz zabrakło mu precyzji. Po stronie gości na strzał z dystansu zdecydował się Adam Król, a Oliwier Józwik nie musiał nawet interweniować.

IMG_8797-Poprawione-Szum

Spotkanie było wyrównane - obie drużyny starały się szukać okazji do zaskoczenia defensywy rywala. I w 22. minucie udało się to łodzianom! Po rzucie rożnym za lekko wybijał jeden z obrońców, próbę Przybułka obronił Miłosz Rogalewicz, ale przy dobitce Daniela Tanżyny nie miał żadnych szans. Gospodarze stworzyli sobie jeszcze jedną świetną okazję do podwyższenia wyniku! Marcel Przybylski wypuścił w kontrze Kajetana Radomskiego, ten strzelił po ziemi, lecz skończyło się na czujnej interwencji bramkarza Sokoła.

W 35. minucie zrobiło się 2:0 dla Widzewa! Ale po kolei - najpierw minimalnie niecelnie uderzał Supczinski, po chwili po strzale Przybułka piłkę tuż nad poprzeczką przeniósł Rogalewicz. Widzewiacy mieli róg, po nim znów zamieszało się w polu karnym i znów najsprytniejszy okazał się Tanżyna! Podopieczni trenera Michała Czaplarskiego mogli do przerwy podwyższyć, lecz finalnie do szatni zeszli z dwubramkową zaliczką.

IMG_8853-Poprawione-Szum

Nie utrzymała się ona jednak za długo, ponieważ po zmianie stron Sokół złapał kontakt. Goście wykonywali rzut rożny, Łukasz Dynel przedłużył piłkę do Adama Patory, a ten wpakował ją do bramki. Ale czerwono-biało-czerwoni błyskawicznie odpowiedzieli! Świetnie z akcją ruszył Przybylski i zagrał do Andrzejkiewicza, który strzałem po ziemi pokonał Rogalewicza. Po chwili znakomitą obroną popisał się Józwik.

Po godzinie gry na placu zameldowali się rezerwowi Artur Amroziński oraz Taras Kostewski. W następnych fragmentach przycisnął Sokół - najlepszą okazję miał Dynel, na szczęście interweniował obrońca. Później to Widzewiacy byli bliżej zadania czwartego ciosu - bardzo mało brakowało Kostewskiemu i Przybylskiemu. Na kwadrans przed końcem zrobiło się 4:1! Błąd obrony wykorzystał Andrzejkiewicz i przesądził o losach meczu.

IMG_8888-Poprawione-Szum

Ale gospodarze nie zamierzali jeszcze odpuszczać! W 81. minucie po stałym fragmencie gry w słupek trafił Dominik Najderek, a w polu karnym czujność zachował Amroziński i strzelił na 5:1. W ekipie Widzewa pojawił się jeszcze jeden rezerwowy - Nikodem Stachowicz, jednak do samego końca wynik nie uległ zmianie.

Po bardzo dobrym spotkaniu Widzewiacy wygrali z Sokołem aż 5:1 i zameldowali się w półfinale okręgowego Pucharu Polski. Teraz w sobotę czeka ich ligowe starcie z Orkanem Buczek na Łodziance.