Remis juniorów starszych w Płocku

LM U-19

27 May 2023 14:05

O krok od zapewnienia sobie awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-19 byli dziś juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka stracili jednak dwie bramki w końcówce i ostatecznie tylko zremisowali 3:3. Wszystko rozstrzygnie się więc w ostatniej kolejce.

Od pierwszych minut przewagę zyskali Widzewiacy, którzy zdecydowanie częściej utrzymywali się przy piłce i kontrolowali grę. Już po kilkudziesięciu sekundach czujność Patryka Szatkowskiego sprawdził z dystansu Taras Kostewski, jednak golkiper interweniował na róg. Czerwono-biało-czerwoni wykonywali też kilka rzutów wolnych oraz rożnych - bez skutku.

Najbliżej powodzenia było w osiemnastej minucie, gdy po wrzutce Kostewskiego główkował Dominik Najderek, ale na posterunku był bramkarz Wisły. Szatkowski był też górą po uderzeniu Sebastiana Starbały z ostrego kąta. W 22. minucie zrobiło się za to 1:0 dla Widzewa! Goście wykorzystali nieporozumienie w szeregach obronnych płocczan, a Jakub Juchacz wyszedł sam na sam i pokonał golkipera.

Wisła na chwilę zyskała przewagę, ale później wszystko wróciło do normy. W 30. minucie, po akcji Kostewskiego, dubletu poszukał Juchacz, lecz czujność zachował bramkarz, który obronił także próbę Jakuba Zająca. W 34. minucie musiał jednak po raz drugi wyjąć piłkę z siatki! Z dystansu przymierzył Kostewski, Szatkowski interweniował niepewnie, co wykorzystał Starbała, dobijając na 2:0.

Gospodarze mieli swoją szansę w 39. minucie, po szybkiej akcji i uderzeniu z bliska, które znakomicie obronił Antoni Brzózka. Już w doliczonym czasie gry bliski powodzenia był jeszcze Dawid Kamiński, jednak i on nie znalazł szczęścia. Po bardzo dobrej pierwszej połowie Widzew prowadził więc 2:0.

W przerwie trener Jonczyk dokonał w składzie jednej zmiany - miejsce Ernesta Kurzawy zajął Adrian Filipiak. Rezerwowy mógł szybko zapisać na swoim koncie asystę, lecz zamiast do niepilnowanego Juchacza podał do Kostewskiego i zaprzepaścił sytuację. Później Wisła szukała okazji do nawiązania kontaktu. Groźnie było po rzucie wolnym wykonywanym w rogu boiska, jednak dobrze interweniowała formacja defensywna. W odpowiedzi, po wrzutce Zająca głową uderzał Starbała.

Niestety, w 66. minucie płocczanie złapali kontakt - po szybkiej akcji strzałem ze skrzydła Brzózkę pokonał Semen Hołowko. To nakręciło gospodarzy, na boisku zrobiło się też dość nerwowo. Szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych zareagował dokonaniem kilku korekt w jedenastce. W 77. minucie łodzianie mogli uspokoić sytuację - sam na sam z bramkarzem wyszedł Filipiak, lecz nie był go w stanie pokonać.

Trzy minuty później Filipiak już się nie pomylił! Po bardzo ładnym podaniu ze skrzydła Widzewiak wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza. To na kilka minut podcięło skrzydła Wiśle. Łódzka ekipa znów zyskała kontrolę nad spotkaniem, a pojedyncze ataki gospodarzy nie były im w stanie zagrozić. Przynajmniej tak się wydawało.

W 89. minucie sytuację sam na sam obronił Brzózka, ale to nie zraziło zawodników z Płocka. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry, po dalekim zagraniu, do siatki trafił Adam Iwiński, a kilkadziesiąt sekund później to samo zrobił Danny Babor. W doliczonym czasie gry Wisła szukała okazji do przechylenia szali na swoją korzyść, na szczęście żadnej z nich nie wykorzystała. Łodzianie mieli też swoje kontry, lecz wynik się już nie zmienił.

Rezultat 3:3 sprawił, że Widzew utrzymał dwupunktową przewagę nad Wisłą i do awansu do Centralnej Ligi Juniorów U-19 wystarczy mu remis z MOSP-em Białystok za tydzień.