Porażka trampkarzy z liderem

CLJ U-15

14 April 2024 09:04

Trampkarzom Widzewa Łódź nie udało się sprawić niespodzianki w starciu z wyżej notowanym rywalem. Podopieczni trenera Macieja Grzegorego przegrali z Legią Warszawa 1:5.

Od początku przewagę zyskał lider tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15, który w poprzednich spotkaniach nie stracił nawet punktu. Legioniści dużo częściej utrzymywali się przy piłce, atakowali i szukali okazji do otworzenia wyniku. Łódzka defensywa nie pozwalała im jednak na rozwinięcie skrzydeł, dzięki czemu na boisku Legia Training Center przez ponad pół godziny utrzymywał się wynik bezbramkowy.

W końcówce pierwszej połowy gospodarze niestety zaatakowali skutecznie. I to dwukrotnie. W 34. minucie tuż przed polem karnym sfaulowany został Oskar Maj. Do futbolówki podszedł Szymon Piasta i przepięknym strzałem w samo okienko nie dał szans Dominikowi Łastowskiemu. W ostatniej akcji przed przerwą zrobiło się 2:0. Prostopadłym podaniem wypuszczony został Edo von Brandt-Etchemendigaray, przegrał pierwszy pojedynek z bramkarzem, ale zdołał mu jeszcze wyłuskać piłkę i ostatecznie trafił do siatki.

Po zmianie stron Widzewiacy starali się nawiązać walkę z rywalem i kilka razy podchodzili pod jego pole karne. Blisko szczęścia było w 47. minucie, kiedy to po zagraniu z prawego skrzydła tuż przed bramką mógł znaleźć się Hubert Szewczyk. W ostatniej chwili ubiegł go jednak golkiper. Później odpowiedziała Legia. Najpierw bez efektu, gdy dobrą interwencją popisał się Łastowski, a w 57. minucie już dużo skuteczniej. Po ładnym strzale po raz drugi na listę strzelców wpisał się Von Brandt-Etchemendigaray.

Pięć minut później zrobiło się 4:0. Co prawda najpierw łodzianie wybronili się po rzucie rożnym, ale piłka została w ich polu karnym. Tam obrócił się z nią Bartosz Jukowski i precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi. Legioniści zadali jeszcze jeden cios, tym razem za sprawą Piotra Kaniewskiego, ale ostatnie słowo w meczu należało do Widzewa. Podopieczni trenera Grzegorego wyszli z szybką kontrą, po której sam na sam z golkiperem znalazł się Kacper Prokopiak i pokonał go mierzonym uderzeniem.

Finalnie Widzew przegrał z Legią 1:5 i po pierwszej części rundy zajmuje w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-15 siódme miejsce z dorobkiem sześciu punktów. Za tydzień Widzewiacy zagrają z MKS Polonią Warszawa.