Porażka rezerw z beniaminkiem III ligi

Rezerwy

24 July 2024 14:07

Drugi letni sparing rozegrały rezerwy Widzewa Łódź. Piłkarze trenera Michała Czaplarskiego ponownie zmierzyli się z beniaminkiem III ligi, tym razem z Wisłą II Płock, z którą przegrali na Łodziance 1:3.

Dzisiejsze spotkanie było kolejną okazją do sprawdzenia sporej grupy graczy. W pierwszej jedenastce ekipy czerwono-biało-czerwonych znalazło się czterech, a na ławce kolejnych dwóch testowanych.

Od początku sporą przewagę miał jednak beniaminek III ligi. Płocczanie częściej utrzymywali się przy piłce i szukali okazji do otworzenia wyniku. W ósmej minucie dobrą interwencją popisał się testowany bramkarz Widzewa, a kilka chwil później jednemu z gości zabrakło precyzji. W siedemnastej minucie bliski powodzenia po strzale z rzutu wolnego był również doświadczony Krzysztof Janus.

Ale w 22. minucie to gospodarze objęli prowadzenie! Widzewiacy znaleźli się w polu karnym, gdzie sprytnie zachował się Daniel Tanżyna. Defensor wyłożył piłkę Danielowi Gryzio, a ten mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Po chwili Gryzio znów miał okazję, jednak tym razem górą był golkiper.

Goście niestety szybko zdołali wyrównać, gdy po wrzutce z lewej strony do siatki trafił Jakub Miarka. Do końca pierwszej połowy przewagę miała Wisła, ale wynik do przerwy nie uległ już zmianie.

Przed drugą częścią w ekipie trenera Czaplarskiego zaszło aż dziesięć zmian - na boisku został tylko Taras Kostewski. Chwilę po wznowieniu gry płocczanie objęli prowadzenie - po faulu w polu karnym jedenastkę pewnie wykonał Janus. Widzewiacy starali się szybko odpowiedzieć. W 52. minucie indywidualną akcją popisał się Kamil Andrzejkiewicz, zagrał wzdłuż szesnastki, ale nikt nie przeciął tego podania.

Andrzejkiewicz po chwili miał kolejną szansę, ale tym razem jego strzał obronił bramkarz. Wydawało się, że gospodarze wkrótce zdołają strzelić na 2:2, tymczasem w 63. minucie do siatki trafiła Wisła. Autorem gola na 3:1 był Bartosz Zynek. Później na murawę wrócił Gryzio, który starał się rozruszać poczynania swoich kolegów, jednak nie przełożyło się to bramkę kontaktową i powalczenie o odwrócenie losów spotkania.

Do końca nic się nie zmieniło i Widzew II przegrał z Wisłą II 1:3. Kolejny sparing w trakcie przygotowań do nowego sezonu w sobotę z Lechią Tomaszów Mazowiecki.

Mecz kontrolny

Widzew II Łódź - Wisła II Płock 1:3 (1:1)

1:0 - Daniel Gryzio 22'

1:1 - Jakub Miarka 28'

1:2 - Krzysztof Janus 48' (k.)

1:3 - Bartosz Zynek 63'

Widzew II (I połowa): testowany I - Marcin Kozłowski, Maksymilian Śmiechowski, Daniel Tanżyna, Damian Pokorski - testowany II, testowany III - Daniel Gryzio, Maciej Kazimierowicz, Taras Kostewski - testowany IV

Widzew II (II połowa): testowany V - Piotr Gajewski, Daniel Tutaj, Michał Florczak, Kamil Tlaga - Dawid Musialski, Leon Madej - Taras Kostewski (Daniel Gryzio 68'), Kamil Andrzejkiewicz, Nikodem Stachowicz - testowany VI