Porażka juniorów starszych z Sandecją

CLJ U-19

15 April 2024 09:04

Ważny mecz rozegrali w niedzielę juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka mierzyli się na wyjeździe z sąsiadującą w tabeli Sandecją Nowy Sącz - choć przeważali oraz oddali ponad dwa razy więcej strzałów, to rywale cieszyli się ze zwycięstwa 3:1.

Od samego początku częściej przy piłce utrzymywali się łodzianie, którzy starali się zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Niestety, w dziewiątej minucie prowadzenie objęła Sandecja, gdy Jakuba Mistygacza pokonał Patryk Peciak. Przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć - dwa uderzenia zakończyły się niepowodzeniem, ale trzecie przyniosło już gola na 1:1! Do siatki trafił Taras Kostewski.

Widzewiacy przeważali, atakowali i szukali drugiej bramki, jednak nie byli w stanie przechytrzyć golkipera nowosądeczan. Wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się remisem, tymczasem w doliczonym czasie gry to Sandecja strzeliła na 2:1. Rywale wykonywali rzut wolny sprzed linii pola karnego, który na trafienie zamienił Arkadiusz Nowak. Tuż po nim sędzia zaprosił obie drużyny do szatni.

Gol w takich okolicznościach musiał nieco podłamać podopiecznych trenera Jonczyka, ale nadal liczyli oni na odrobienie strat i wywiezienie ze Stróż, gdzie odbywał się mecz, korzystnego rezultatu. Niestety, łodzianom stale brakowało wykończenia. Widzew kilka razy uderzał na bramkę Sandecji, wykonywał też parę rzutów rożnych, ale żadna z tych prób nie przyniosła rezultatu w postaci wyrównania.

W 83. minucie losy spotkania rozstrzygnęli natomiast gospodarze, kiedy to wynik na 3:1 ustalił Radosław Pawłowski. Dzięki zwycięstwu zespół z Nowego Sącza zrównał się punktami z czerwono-biało-czerwonymi. Oba zespoły tracą do bezpiecznej strefy po cztery oczka. Za tydzień łodzianie podejmą Wisłę Kraków.