Podsumowanie 8. kolejki PKO BP Ekstraklasy

WIDZEW - CRACOVIA

Ekstraklasa

18 September 2023 20:09

PKO Bank Polski Ekstraklasa wróciła po przerwie reprezentacyjnej i zapewniła nam wiele emocji!

Ósmą kolejkę zainaugurowały ekipy Puszczy Niepołomice i Śląska Wrocław. Beniaminek otworzył wynik jeszcze w pierwszej połowie i był na prowadzeniu do 80. minuty tego spotkania. Potem jednak przyjezdni rozwiązali swój worek z bramkami - dwa trafienia zaliczył Erik Exposito, a jedno dorzucił Burak Ince. W Wielkich Derbach Śląska tym razem górą był Górnik Zabrze, który pokonał przed własnymi kibicami zespół Ruchu Chorzów 1:0.

W Szczecinie mierzyły się miejscowa Pogoń i najbliższy rywal Widzewiaków - Korona Kielce. Goście strzelili jako pierwsi, ale ich radość z prowadzenia nie trwała zbyt długo. Ostatecznie to Portowcy cieszyli się z trzech punktów, pokonując graczy trenera Kamila Kuzery 3:1. Aktualny Mistrz Polski podejmował u siebie zespół ŁKS-u Łódź. Gol Giannisa Papanikolaou w 8. minucie gry zapewnił Rakowowi komplet oczek.

Punktami podzielić się musiały drużyny Piasta Gliwice i Legii Warszawa. Na liście strzelców wpisali się Serhij Krykun oraz Ernest Muci. Działo się w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmowała Radomiaka Radom. Zieloni w 12. minucie prowadzili już 2:0, jednak jeszcze przed przerwą gospodarze zdołali wyrównać, a później nawet wyjść na prowadzenie. Po końcowym gwizdku sędziego radość była więc zauważalna tylko w obozie Jagiellonii.

Widzew Łódź wygrał pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera - Daniela Myśliwca. Czerwono-biało-czerwoni pokonali w Cracovię 2:0. Z derbów Poznania zwycięsko wyszedł Lech. Podopieczni Johna van den Broma mogli zapisać do swojego konta trzy punkty za sprawą dwóch Filipów - Marchwińskiego i Dagerstala. Natomiast kolejkę zakończyło starcie Stali Mielec z Zagłębiem Lubin. W Mielcu oglądaliśmy łącznie aż sześć goli! A większy dorobek bramkowy miała w tym przypadku Stal.

Wyniki 8. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy:

Puszcza Niepołomice - Śląsk Wrocław 1:3 (Artur Craciun 20' (k.) - Erik Exposito 80' (k.), Burak Ince 89', Erik Exposito 90+5' (k.))

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów 1:0 (Lukas Podolski 51')

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 3:1 (Wahan Biczachczian 45+6', Alexander Gorgon 66', Danijel Loncar 81' - Nono 36' (k.))

Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:0 (Giannis Papanikolaou 8')

Piast Gliwice - Legia Warszawa 1:1 (Serhij Krykun 45+5' - Ernest Muci 69')

Jagiellonia Białystok - Radomiak Radom 3:2 (Jesus Imaz 27', Jose Naranjo 45+8', Afimico Pululu 46' - Perdro Henrique 3', 12')

Widzew Łódź - Cracovia 2:0 (Bartłomiej Pawłowski 36', Jakub Jugas 71' (sam.))

Warta Poznań - Lech Poznań 0:2 (Filip Marchwiński 28', Filip Dagerstal 81')

Stal Mielec - Zagłębie Lubin 4:2 (Illa Szkuryn 21, Maciej Domański 45', Kai Meriluoto 68', Krystian Getinger 71' - Juan Munoz 26', Mateusz Wdowiak 90')