WIDZEW - ZAGŁĘBIE

Ekstraklasa

13 May 2024 22:05

Zbliżamy się do końca sezonu 2023/24 w PKO Bank Polski Ekstraklasie. Za nami już 32 kolejki.

Miniony piątek to dwa mecze z wysokimi zwycięstwami gospodarzy. Piast Gliwice pokonał zespół, który jako pierwszy spadł z najwyższej klasy rozgrywkowej - ŁKS Łódź 4:0. Na liście strzelców wpisali się Michael Ameyaw i Kamil Wilczek oraz dwukrotnie Jorge Felix. Identynczym rezultatem zakończyło się starcie Śląska Wrocław z Cracovią. W tym przypadku strzelanie rozpoczęło się już w 2. minucie, kiedy to do siatki przyjezdnych trafił Simeon Petrow. Dzieła dopełnili Erik Exposito, Piotr Samiec-Talar i Mateusz Żukowski.

Punktami podzieliły się z kolei Górnik Zabrze i Stal Mielec. Zawodnicy trenera Jana Urbana na prowadzenie wyszli na początku drugiej połowy, jednak goście dzielnie walczyli do końca, a walka ta przyniosła im w 92. minucie wyrównującego gola. Jagiellonia Białystok na poważnie myśląca o Mistrzostwie Polski wygrała przed własną publiką z Koroną Kielce 3:0.

Nadal nie wiemy, kto uzupełni skład podium na koniec sezonu. W walce o najwyższe miejsca pozostaje bowiem kilka drużyn. Dwie z nich - Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin mierzyły się ze sobą w sobotę. Górą byli podopieczni trenera Dawida Szwargi. Mecz zakończył się wynikiem 2:1. Puszcza Niepołomice wygrała w Krakowie z Wartą Poznań. Ten rezultat sprawił, że oficjalnie z PKO BP Ekstraklasą pożegnał się również Ruch Chorzów. Niebieskich ta wiadomość nie załamała i w poniedziałek odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo - tym razem nad Radomiakiem Radom.

Wróćmy jeszcze na chwilę do niedzieli. Wynik jaki w Sercu Łodzi był, każdy wie. Działo się też w Poznaniu. Lech strzelił trzy gole, jednak przegrał z Legią Warszawa 1:2. Trafienia samobójcze zaliczyli Miha Blazic i Bartosz Salomon, a honorową bramkę zdobył Joel Pereira.

Wyniki meczów 32. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy:

Piast Gliwice - ŁKS Łódź 4:0 (Michael Ameyaw 48', Kamil Wilczek 73', Jorge Felix 76', 88')

Śląsk Wrocław - Cracovia 4:0 (Simeon Petrow 2', Erik Exposito 34', Piotr Samiec-Talar 43', Mateusz Żukowski 88')

Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:1 (Dani Pacheco 47' - Łukasz Wolsztyński 90+2')

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 3:0 (Afimico Pululu 7', 34' (k.), Kristoffer Normann Hansen 90+2')

Raków Częstochowa - Pogoń Szczecin 2:1 (Giannis Papanikolaou 8', Ante Crnac 20' - Kamil Grosicki 74')

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 1:0 (Michał Walski 51')

Widzew Łódź - Zagłębie Lubin 1:3 (Andrejs Ciganiks 49' - Mateusz Wdowiak 27', Kacper Chodyna 29', Marko Poletanović 90+1')

Lech Poznań - Legia Warszawa 1:2 (Joel Pereira 83' - Miha Blazic 15' (sam.), Bartosz Salamon 45' (sam.))

Radomiak Radom - Ruch Chorzów 0:2 (Bartłomiej Barański 62', Adam Vlkanova 90+3')