LECH - WIDZEW

Ekstraklasa

27 November 2023 21:11

Ach, co to była za kolejka!

Szesnasta seria gier rozpoczęła się w Łodzi, gdzie przyjechał zespół Zagłębia Lubin. Miedziowi, po remisie 1:1 z drużyną trenera Daniela Myśliwca, wygrali z ŁKS-em 2:0. Podziałem punktów zakończyło się natomiast starcie Jagiellonii Białystok i Piasta Gliwice. Dla przyjezdnych był to już dwunasty remis w tym sezonie! W Częstochowie mierzyły się ze sobą drużyny Rakowa i Cracovii, które po końcowym gwizdku musiały się zadowolić jednym punktem. Goście otworzyli wynik w 25. minucie, a na odpowiedź mistrzów trzeba było czekać do 88. minuty, kiedy to rzut karny wykorzystał Bartosz Nowak.

Emocji nie brakowało w Szczecinie - rozgrywany był tam mecz miejscowej Pogoni ze Stalą Mielec. Podopieczni trenera Kamila Kieresia wyszli na prowadzenie jako pierwsi, ale jeszcze przed zmianą stron szalę na swoją korzyść przechylili gospodarze. Po przerwie jednak zawodnik, który rozpoczął strzelanie w tym spotkaniu, dołożył jeszcze dwa trafienia i mógł cieszyć się nie tylko z hat-tricka, ale także z kompletu oczek swojej drużyny! W stolicy Legia Warszawa mierzyła się z Wartą Poznań. Zieloni w pewnym momencie wygrywali już 2:0, jednak Legia zdołała doprowadzić do wyrównania. Spotkanie zakończyło się więc wynikiem 2:2.

Tylko jeden z beniaminków ligi zwyciężył w tej kolejce. Mowa o Puszczy Niepołomice, która w Krakowie (jako gospodarz) pokonała ekipę Górnika Zabrze. Na liście strzelców wpisali się Piotr Mroziński oraz Artur Siemaszko - gola honorowego dla zabrzan strzelił Daisuke Yokota. Natomiast inny z beniaminków, Ruch Chorzów, zremisował z Koroną Kielce na Stadionie Śląskim. Choć wydawało się, że Niebiescy nie wypuszczą już z rąk prowadzenia, w doliczonym czasie gry ich plany pokrzyżował Miłosz Trojak.

Życzymy sobie i Wam, aby w każdym podsumowaniu można było przeczytać o takim zwycięstwie Widzewa. Jak dobrze wiecie, czerwono-biało-czerwoni dopisali do swojego konta trzy punkty po wyjazdowej wygranej z Lechem Poznań. Choć jeszcze w 90. minucie na tablicy widniał rezultat 1:1, najpierw Antoni Klimek, a później Bartłomiej Pawłowski znaleźli drogę do bramki Bartosza Mrozka. Kolejkę zakończyło starcie Radomiaka Radom i Śląska Wrocław. Zawodnicy Jacka Magiery po raz kolejny w tym sezonie triumfowali i umocnili się na pozycji lidera.

Wyniki wszystkich meczów 16. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy:

ŁKS Łódź - Zagłębie Lubin 0:2 (Bartosz Kopacz 9', Aleks Ławniczak 49')

Jagiellonia Białystok - Piast Gliwice 0:0

Raków Częstochowa - Cracovia 1:1 (Bartosz Nowak 88' (k.) - Virgil Ghita 25')

Pogoń Szczecin - Stal Mielec 2:3 (Wahan Biczachczian 21', Efthymis Koulouris 27' - Illa Szkuryn 6', 55', 84')

Legia Warszawa - Warta Poznań 2:2 (Josue 45+5' (k.), Ernest Muci 63' - Tomas Prikryl 7', Marton Eppel 40' (k.))

Puszcza Niepołomice - Górnik Zabrze 2:1 (Piotr Mroziński 54', Artur Siemaszko 71' - Daisuke Yokota 45' (k.))

Ruch Chorzów - Korona Kielce 1:1 (Daniel Szczepan 49' - Miłosz Trojak 90+3')

Lech Poznań - Widzew Łódź 1:3 (Jesper Karlstrom 88' - Fran Alvarez 16', Antoni Klimek 90+3', Bartłomiej Pawłowski 90+6')

Radomiak Radom - Śląsk Wrocław 0:1 (Erik Exposito 55')