Piorunująca końcówka rezerw Widzewa!

Rezerwy

09 September 2023 14:09

Cóż to był za thriller! Mecz ze Zjednoczonymi Stryków długo nie układał się po myśli piłkarzy rezerw Widzewa Łódź, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik. Po dwóch golach strzelonych w samej końcówce podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka wygrali jednak 3:2!

W składzie na dzisiejsze spotkanie zaszły dwie zmiany. Problemy Huberta Lenarta nie okazały się poważne i obrońca mógł wrócić do jedenastki, w której zajął miejsce Pawła Kwiatkowskiego. Z gry wypadł natomiast Daniel Chwałowski - jego zastąpił Filip Zawadzki. Reszta wyjściowego zestawienia pozostała taka sama jak w środę, gdy Widzewiacy zremisowali na wyjeździe z Ceramiką Opoczno.

Gospodarze od początku zyskali przewagę i bardzo szybko, już w trzeciej minucie, mogli wyjść na prowadzenie. Ze świetną indywidualną akcją wyszedł Kamil Tlaga, który minął kilku rywali i uderzył. Niestety, strzał ten w ostatniej chwili zablokował obrońca. Wydawało się, że pierwszy gol dla łodzian jest tylko kwestią czasu, tymczasem do siatki trafili Zjednoczeni. Z prawej strony dośrodkował Wojciech Skawiński, a Marcela Buczkowskiego pokonał Adam Patora.

IMG_0053

Widzew mógł odpowiedzieć w osiemnastej minucie, gdy po wrzutce z prawej strony główkował Konrad Niedzielski, jednak zabrakło mu precyzji, podobnie jak Łukaszowi Plichcie kilka chwil później. Po kilkudziesięciu sekundach w pole karne wpadł też Ignacy Dawid, uderzył, lecz obronił Bartosz Pawlak. Bliski powodzenia był jeszcze ponownie Niedzielski, niestety wynik nadal nie ulegał zmianie.

Po pół godzinie powinno być 1:1. Najpierw mocno uderzył Damian Pokorski i wywalczył rzut rożny. Z niego dośrodkował Daniel Mąka, Tlaga główkował w krótki róg, a Pawlak z dużym trudem sparował tę próbę na słupek. W 40. minucie podopieczni trenera Chrobaka nareszcie wyrównali! Z lini pola karnego przymierzył Cybulski i strzałem w okienko nie dał Pawlakowi szans.

IMG_0262

Na tym zakończyła się pierwsza połowa, po której rezerwy Widzewa remisowały ze Zjednoczonymi 1:1. Do drugiej części gospodarze przystąpili w takim samym składzie.

W pierwszych minutach po zmianie stron częściej przy piłce utrzymywali się goście, choć strzał - niestety niecelny - oddał Cybulski. W odpowiedzi, przed szansą podwojenia swojego dorobku stanął Patora, na szczęście nie trafił czysto w piłkę. Widzewiacy szukali swoich okazji, lecz nie byli w stanie skutecznie przedrzeć się w pole karne rywali i zmusić golkipera do pracy.

W 62. minucie trener Chrobak dokonał pierwszych zmian w tym meczu - za Zawadzkiego wszedł Kamil Andrzejkiewicz, a za Tlagę Dawid Owczarek. Trzy minuty później dobrą okazję miał Mąka, który był w polu karnym i uderzył w krótki róg, ale niestety obok słupka. Po chwili nieźle dośrodkował Cybulski, do uderzenia głową doszedł Owczarek, lecz spudłował.

IMG_0362

Gospodarze byli coraz bliżej strzelenia zwycięskiego gola - jak choćby w 73. minucie, gdy dośrodkował Owczarek, z bliska akcję zamknął Andrzejkiewicz, jednak musnął tylko słupek. Po chwili indywidualnie pognał Niedzielski, po wymianie kilku podań uderzał Mąka, lecz obronił Pawlak. Niestety, gdy wydawało się, że będzie 2:1 - zrobiło się 1:2. Zjednoczeni wyszli z kontrą, a Buczkowskiego pokonał Wojciech Skawiński - i wszystko wskazywało na to, że rezerwy będą musiały pogodzić się z kolejną wpadką.

Nic z tych rzeczy! Zaczęło się tuż przed upływem regulaminowego czasu gry, gdy Owczarek zagrał z prawego skrzydła do Andrzejkiewicza, a ten strzałem w długi róg pokonał Pawlaka. Widzewiacy nie odpuścili i szukali trzeciego trafienia. Blisko był Tanżyna, ale zabrakło mu nieco precyzji. W 93. minucie cała drużyna mogła jednak wybuchnąć radością! Najpierw rzut rożny wywalczył Dawid. Z niego precyzyjnie dośrodkował Mąka, piłkę uderzyli jednocześnie i Niedzielski, i wprowadzony niewiele wcześniej na murawę Najderek - a ta wpadła do siatki, dając czerwono-biało-czerwonym ważne zwycięstwo.

IMG_0459

Emocje były naprawdę wielkie, ale najważniejsze, że mecz zakończył się wygraną rezerw Widzewa. Kolejne spotkanie czeka podopiecznych trenera Chrobaka w przyszłą sobotę, na wyjeździe ze Szczerbcem Wolbórz.