Patryk Czubak: Możemy być dumni z tego zespołu
Ładowanie...

Rezerwy

Akademia

19 November 2022 19:11

Patryk Czubak: Możemy być dumni z tego zespołu

Siedemnaście zwycięstw, dwa remisy, zero porażek - dorobek rezerw Widzewa Łódź w rundzie jesiennej może imponować. W ostatnim tegorocznym meczu, podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali Zjednoczonych Stryków 1:0.

Jak szkoleniowiec drugiej drużyny podsumował dzisiejszy mecz? Nie było to w naszym wykonaniu idealne spotkanie, zwłaszcza jego druga połowa. Mogliśmy jednak zamknąć je dużo szybciej. Rywal nie miał co prawda żadnej dogodnej szansy, ale przez swoją bezpośrednią grę i dośrodkowania w pole karne, w paru momentach można było się przerazić tym, co się może wydarzyć. Uważam natomiast, że pierwszy i ostatni mecz powinniśmy oceniać trochę inaczej. Pierwszy jest tym, który daje nam wartość początkową, a ostatni tym, gdy musimy potwierdzić naszą dyspozycję. I teraz możemy potwierdzić to, że to była dla nas dobra runda - skomentował na gorąco.

 

Widzewiacy zakończyli jesień na pierwszym miejscu w tabeli, z czterema punktami przewagi nad drugim GKS-em Bełchatów. Chłopcy zagrali na bardzo dobrym poziomie, wykreowaliśmy fajną zaliczkę przed drugą częścią sezonu. Oczywiście, cieszy nas także sposób gry i to, co robiliśmy na boisku. To jest czymś fajnym, co daje nam pozytywną energię na zimowe przygotowania, żeby wiosną robić wszystko w podobny sposób. W wielu momentach mogliśmy być dumni z tego zespołu, a przede wszystkim z tego, że w tak młodym składzie personalnym byliśmy w stanie nie tylko funkcjonować w tych dobrych chwilach, ale również przetrwać te gorsze - powiedział opiekun rezerw.

 

Trener Czubak jest zadowolony z postawy swojej drużyny w ostatnich miesiącach. Jest wiele powodów do radości. W dziewiętnastu spotkaniach straciliśmy tylko dziewięć bramek, co jest bardzo dobrym wynikiem. Cieszy nas też liczba stworzonych okazji. Nie przełożyła się ona na tak dużą liczbę strzelonych goli, bo ze skutecznością było różnie, ale to i tak daje nam pozytywną energię na przyszłość. Będziemy musieli wyciągnąć wnioski, żeby jak najlepiej przygotować się do kolejnej rundy, która wcale łatwiejsza nie będzie. Znów będziemy robić swoje krok po kroku. Będziemy chcieli, aby nasi zawodnicy stawali się coraz lepsi. Na koniec zobaczymy, do czego nas to doprowadzi - usłyszeliśmy.

 

Runda się zakończyła, ale Widzewiacy nie kończą pracy. Trenować będą jeszcze przez kilka tygodni. Chcemy dać zawodnikom trochę oddechu, bo ta runda była dla nich bardzo intensywna, więc kolejny tydzień zaczynamy dopiero od środy. Do 15 grudnia trenujemy u siebie, w tym czasie rozegrany też jeden mecz towarzyski, który będzie jednak przeznaczony przede wszystkim dla tych, którzy grali mniej. Dobrze wiemy, jak trudna była to jesień, dlatego chcemy, aby piłkarze złapali trochę świeżości i energii. Nie będziemy jednak leżeć, tylko korygować błędy, przygotowywać się, aby wiosną być jeszcze lepszym zespołem - dodał trener.