Macron nowym partnerem technicznym Widzewa Łódź
Ładowanie...

klub

sponsorzy

02 December 2022 15:12

Macron nowym partnerem technicznym Widzewa Łódź

Powiększa się grono drużyn polskiej Ekstraklasy wybierających współpracę z firmą Macron - tym razem do tej grupy dołącza Widzew Łódź. Wraz z początkiem przyszłego sezonu, Macron Hero zawita do centralnej Polski i pojawi się na koszulkach drużyny z Łodzi, a porozumienie między partnerami będzie obowiązywać do 2027 roku.

Widzew Łódź to klub z ponadstuletnią historią - założony w 1910 roku przeżywał wiele sukcesów, także tych na arenie europejskiej. Gablotę z pucharami wypełniają cztery mistrzostwa Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski. Na wspomnianym poziomie europejskim warto zwrócić uwagę na występy klubu w Pucharze UEFA, jednak jedna z najważniejszych kart w historii łódzkiej drużyny została zapisana w rozgrywkach piłkarskiej Ligi Mistrzów, wtedy Pucharu Europy. Widzew po zwycięstwach z Hibernians, Rapidem Wiedeń i Liverpoolem dotarł w sezonie 1982/1983 do półfinału, gdzie ostatecznie przegrał w dwumeczu z włoskim Juventusem, który z kolei uległ później w ateńskim finale drużynie z Hamburga. To właśnie w tamtym sezonie do ekipy z Turynu dołączył wcześniejszy kapitan Widzewa, Zbigniew Boniek, który grał dla drużyny z alei Piłsudskiego w latach 1975-1982 występując łącznie w 172 meczach, w których strzelił 50 goli.

 

Macron i Widzew już teraz pracują wspólnie nad projektami nowych strojów meczowych. Nowe, najwyższej jakości trykoty będą połączeniem technologicznych i estetycznych innowacji ze szczególnym skupieniem na detalach oddających charakter klubu z alei Piłsudskiego. Wyrafinowane wstawki graficzne oparte na ważnych dla czterokrotnych mistrzów Polski symbolach, będą odwołaniem do bogatej przeszłości, teraźniejszości, ale i przyszłości w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

 

Widzew Łódź to klub z niezwykłą historią i jedną z najbardziej oddanych społeczności kibicowskich w Europie. Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z czterokrotnymi mistrzami Polski w najbliższych latach - powiedział Alberto Ianes, Macron Country Manager na terenie Polski. - Nasi projektanci pracują w pocie czoła nad w pełni dostosowaną do potrzeb Widzewa kolekcją. Zawodnicy docenią ją za jej właściwości fizyczne, a kibice za ogromną wagę przywiązaną do detali, odniesienia do historii klubu i zjawiskowe elementy estetyczne. Jesteśmy przekonani, że ta nowa współpraca okaże się bezdyskusyjnym sukcesem dla obu stron.

 

Współpraca z firmą Macron to bardzo ważny element dalszego rozwoju klubu. Jestem bardzo zadowolony, gdyż udało nam się zawrzeć umowę opartą na doskonałych warunkach finansowych, dzięki czemu interes Klubu jest w tym aspekcie całkowicie zabezpieczony. Chciałbym podziękować naszemu nowemu partnerowi za sprawne negocjacje i mam nadzieję, że ta umowa przyniesie obu stronom mnóstwo korzyści. Macron zaopatruje w sprzęt wiele klubów w Europie, więc jestem pełen optymizmu i liczę na naprawdę owocną współpracę - powiedział Mateusz Dróżdż, Prezes Zarządu Widzewa Łódź.