Ładowanie...

I Drużyna

WIDZEW - RAKÓW

Ekstraklasa

30 September 2022 10:09

Konferencja prasowa przed meczem z Rakowem Częstochowa

Dobrze przepracowany okres przerwy reprezentacyjnej, większe grono piłkarzy dostępne do dyspozycji trenera i starcie dwóch braci - w trakcie briefingu przed meczem z Rakowem poruszono wiele ciekawych wątków.

 

W piątek 30 września w Sali konferencyjnej Serca Łodzi odbyła się konferencja poświęcona meczowi 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Widzew podejmie wicemistrza Polski - Raków Częstochowa. Będzie to pierwszy mecz po przerwie reprezentacyjnej. Jak łodzianie spożytkowali ten czas? - W ostatnie dwa tygodnie skupiliśmy się na Rakowie i na tym, że mieliśmy więcej zawodników do treningów. Przerwa wpłynęła na nas bardzo dobrze. Mamy na ten mecz swój pomysł, ale nie kładliśmy nacisku na Raków od początku mikrocyklu, bo staraliśmy się skupiać również na naszym modelu gry. Goście są wymagającym przeciwnikiem, dlatego pojawiły się też zajęcia pod przeciwnika - powiedział trener Janusz Niedźwiedź.

 

Okres przerwy na kadrę pozwolił wyleczyć urazy kilku kluczowym piłkarzom, co zwiększy rywalizację o wyjściową jedenastkę. - Wielu zawodników wróciło do treningów, dlatego będziemy mieli szersze pole wyboru, ale o tym kto zagra dowiedzą się jako pierwsi zawodnicy. (...) Wrócił Mateusz Żyro, zdrowy jest Marek Hanousek, którego uraz nie był groźny, ale mamy jeszcze dwa dni na decyzję czy wejdzie od pierwszej minuty - mówił trener Niedźwiedź - mówił szkoleniowiec.

 

W niedzielę Widzewiacy zmierzą się z wicemistrzem Polski, który ponownie walczy o jak najwyższe miejsce w ligowej stawce i prawo gry w europejskich pucharach. - Raków to zespół jakościowy, który ma swój styl i powtarzalności. Każdy trener chce to osiągnąć, by zachowania drużyny w pressingu niskim, średnim i wysokim były takie same, a wszyscy wiedzą kiedy się cofnąć lub zaatakować przeciwnika. Raków prowadzony od wielu lat przez tego samego trenera miał czas na wypracowanie tych powtarzalności. Widać to gołym okiem i z jednej strony można ich lepiej przeanalizować, ale z drugiej strony w ich sposobie gry zachodzą ciągłe zmiany, zresztą podobnie jak u nas. Zmierzą się ze sobą dwa systemy - będzie trzeba poszukać przewagi w swoim i przenieść to na boisko - powiedział trener czerwono-biało-czerwonych.

 

- Wiemy, że defensywa rywala jest szczelna i znamy jakość rywala w ofensywie. Wiemy, jakimi atutami dysponuje przeciwnik i to nie tylko w pierwszym składzie, ale też na ławce. Nowak zmienia Wdowiaka, Gutkovskis wchodzi za Musiolika lub Piaseckiego, a jakość Rakowa jest zachowana - powiedział trener Janusz Niedźwiedź

 

KunRakow

 

W drugiej części konferencji do dyspozycji mediów był Dominik Kun. Mecz z Rakowem będzie miał dodatkowy smaczek w postaci rywalizacji dwóch braci - Dominik zmierzy się z Patrykiem. - Jakiś czas temu rozmawialiśmy na temat tego spotkania, podobna rozmowa odbędzie się przed meczem, ale to raczej ogólniki. Obaj jesteśmy świadomi wagi meczu i nie przekazujemy sobie żadnych ważnych informacji. Raków jest jedną z najlepszych drużyn w ekstraklasie, jak nie najlepszą. Będziemy musieli zagrać bardzo dobre spotkanie, aby wygrać - powiedział Dominik Kun.

 

- Mieliśmy czas na pracę, ćwiczyliśmy intensywnie, chcemy przełożyć to na boisko. Wsparcie z trybun na pewno pomoże nam sięgnąć po zwycięstwo. Brak sparingu z drużyną zewnętrzną pozwolił nam skupić się na naszych mankamentach i rozpracować Raków. Ostatnie dwa tygodnie spożytkowaliśmy bardzo dobrze, jesteśmy przygotowani - teraz trzeba to pokazać podczas meczu - podsumował pomocnik czterokrotnego mistrza Polski.

 

Cały zapis konferencji dostępny jest poniżej: