Juniorzy starsi wrócili na fotel lidera!

LM U-19

06 April 2023 14:04

Święta Wielkanocne będą bardzo udane dla juniorów starszych Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka pewnie pokonali 4:1 na Łodziance dotychczasowego lidera tabeli, SSM Wisłę Płock, a dzięki temu ponownie objęli prowadzenie w Lidze Makroregionalnej U-19.

Od pierwszych fragmentów tego spotkania częściej przy piłce utrzymywali się gospodarze i to oni mogli otworzyć wynik. W piątej minucie, po odbiorze w środku pola, Leon Madej podał do Jakuba Juchacza, ale jego strzał obronił bramkarz Wisły. Sześć minut później na próbę z czterdziestu metrów zdecydował się Dominik Najderek. Tym razem golkiper nie miałby szans, niestety - kapitana łodzian od szczęścia powstrzymała poprzeczka.

Po kwadransie dobrą okazję miał Kajeten Radomski, który wyszedł sam na sam z Szymonem Felisiakiem po podaniu Dawida Musialskiego. Przegrał jednak ten pojedynek. Pomocnikowi nie udało się strzelić gola, ale kilkadziesiąt sekund później zanotował asystę! Radomski wypuścił na wolne pole Juchacza, a ten sprytnym lobem pokonał płockiego golkipera. Podopiecznym trenera Jonczyka nie było mało - w 21. minucie indywidualną akcją popisał się Marcel Przybylski, lecz jego uderzenie zablokowane zostało przez jednego z defensorów.

Wydawało się, że czerwono-biało-czerwoni mają wszystko pod kontrolą, niestety - dwa stałe fragmenty gry wystarczyły do tego, by goście wyrównali. Najpierw strzał Adama Iwińskiego obronił Antoni Brzózka, płocczanie wykonywali jeszcze róg, a po nim celnym uderzeniem popisał się Semen Hołowko. Strzelony gol ewidentnie nakręcił przyjezdnych, którzy w następnych minutach częściej utrzymywali się przy piłce i szukali kolejnych okazji.

W 32. minucie drugi cios powinien zadać Widzew - w pole karne wbiegł Sebastian Starbała i strzelił z ostrego kąta, ale tylko w bliższy słupek. Okazje mieli jeszcze Mateusz Wołoszyn i Jakub Zając, lecz nie zmienili oni wyniku. Wisła bazowała przede wszystkim na stałych fragmentach gry. Na cztery minuty przed końcem pierwszej części do piłki ponownie podszedł Iwiński - tym razem zatrzymał go słupek. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do łodzian! W 43. minucie dwójkowo zagrali Radomski z Zającem, ten pierwszy dośrodkował, a wynik do przerwy ustalił głową Juchacz.

Do drugiej połowy obie drużyny przystąpiły w takich samych składach. Pierwsze minuty były dość nerwowe w wykonaniu łodzian, co zaowocowało dwiema żółtymi kartkami, a także przewagą ekipy z Płocka. W 56. minucie przyjezdni mogli wyrównać, na szczęście strzał głową Iwińskiego przeleciał o centymetry nad poprzeczką. W odpowiedzi, z kontratakiem wyszedł Juchacz, jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i pozwolił na interwencję bramkarzowi.

W 58. minucie podopieczni trenera Jonczyka prowadzili już dwiema bramkami! Po ofensywnej akcji prawym skrzydłem piłka dotarła do Madeja, a ten bombą z dystansu podwyższył prowadzenie! Po golu na murawie zaczęli pojawiać się pierwsi rezerwowi - za kontuzjoiwanego Przybylskiego wszedł Bruno Faliszewski, do gry wprowadzony został także Taras Kostewski. Płocczanie ponownie chcieli zaskoczyć Brzózkę strzałem z rzutu wolnego - ponownie bez efektu.

A w 65. minucie hat-tricka skompletował Juchacz, który wykorzystał podanie Tarasa Kostewskiego i przesądził o zwycięstwie Widzewiaków w tym meczu. Czerwono-biało-czerwoni w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia i spokojnie czekali na ostatni gwizdek sędziego. Szukali też okazji do podwyższenia prowadzenia - trzy dobre szanse miał Kajetan Radomski - do gry wchodzili także następni rezerwowi. Wynik nie uległ jednak zmianie.

Juniorzy starsi Widzewa Łódź pokonali SSM Wisłę Płock 4:1 i wrócili na fotel lidera tabeli Ligi Makroregionalnej U-19. W przyszłą sobotę zmierzą się na wyjeździe z MOSP-em Białystok.