Jeden punkt juniorów starszych

CLJ U-19

09 September 2023 16:09

To był bardzo emocjonujący dzień w wykonaniu drużyn Akademii Widzewa. Wielu wrażeń dostarczyli także juniorzy starsi, którzy zremisowali z Pogonią Szczecin 2:2. Podopieczni trenera Łukasza Jonczyka mogą mieć jednak spory niedosyt, bo do przerwy prowadzili dwiema bramkami.

Zanim jeszcze rozpoczął się mecz, zawodnicy czerwono-biało-czerwonych ustawili się do wspólnego zdjęcia w koszulkach z wyrazami wsparcia dla Damiana Dziury. Obrońca doznał w ostatnim czasie doznał poważnej kontuzji i przez dłuższy czas nie będzie zobaczymy go w grze. Jesteśmy z Tobą!

IMG_0495

Początkowe fragmenty tego spotkania były wyrównane, a obie drużyny starały się cierpliwie rozgrywać piłkę i poszukiwać okazji do zdobycia bramki. Raz bliżej tego byli Widzewiacy, raz zawodnicy ze Szczecina. W piętnastej minucie na wolne pole wyszedł Leon Madej, ale uderzył zbyt lekko, by zaskoczyć bramkarza. W odpowiedzi, w pole karne wpadł Maksymilian Bogusławski, lecz znakomicie interweniował debiutujący na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów U-19 Jakub Mistygacz.

W kolejnych minutach dwie dobre okazje stworzył sobie Mateusz Wołoszyn, jednak to nie on otworzył wynik spotkania. W 29. minucie gospodarze wykonywali rzut rożny, a po dośrodkowaniu piłka wyleciała na przedpole. Dopadł do niej Taras Kostewski i mocnym strzałem nie dał bramkarzowi szans! Szczecinianie nie otrząsnęli się po stracie tego gola, a przegrywali już 0:2! Madej wypuścił znakomitym podaniem Wołoszyna, który efektownym lobem podwyższył prowadzenie.

IMG_0608

Podopiecznym trenera Jonczyka wcale nie było mało i szukali kolejnych goli. Blisko było w 37. minucie, gdy Kajetan Radomski odebrał piłkę na skrzydle i dograł w pole karne. Kostewski zgrał ją do Madeja, ale strzał pomocnika został zablokowany. Po chwili - nad poprzeczką - przymierzył Jakub Zając. Do końca pierwszej połowy nieco częściej przy piłce utrzymywała się Pogoń, choć okazję do podwyższenia miał Paweł Kwiatkowski. Po czterdziestu pięciu minutach zostało jednak 2:0.

Do drugiej części zawodów Widzewiacy przystąpili w takim samym składzie, ale przewagę zyskali goście. I, niestety, w 56. minucie złapali kontakt, choć zrobili to dość szczęśliwie. Z prawego skrzydła dośrodkowywał Krystian Chromiński, lecz uderzył piłkę tak, że ta wpadła za kołnierz Mistygacza. Gospodarze stracili więc w prosty sposób część tego, co wypracowali w całej pierwszej partii.

IMG_0702

W 61. minucie podopieczni trenera Jonczyka mogli skutecznie odpowiedzieć - z rzutu wolnego na głowę Kwiatkowskiego dośrodkował Kajetan Supczinski, ale defensor minimalnie chybił. Po chwili do gry wszedł pierwszy z rezerwowych, Daniel Gryzio. Nieco później na murawie zameldował się Jakub Loręcki. Częściej przy piłce utrzymywała się Pogoń, a Widzewiacy skupili się na grze z kontry. Po jednej z szybkich akcji w szesnastkę wpadł Wołoszyn, gdzie zatrzymał go obrońca.

Niestety, na kwadrans przed końcem Pogoń wyrównała. Po wrzutce z rzutu rożnego do siatki trafił Rafał Jakubowski. W Widzewie szansę dostało kolejnych czterech rezerwowych, ale cały czas inicjatywę mieli rywale. Emocjonująco było do samego końca, a swoje okazje stworzyli sobie także łodzianie. Przed najlepszą stanął w ostatniej minucie doliczonego czasu gry Piotr Gajewski, który jednak w dogodnej sytuacji chybił.

IMG_0853

Ostatecznie juniorzy starsi Widzewa Łódź zremisowali z Pogonią Szczecin 2:2. Za tydzień podopieczni trenera Jonczyka zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.