Futbol Elite podejmie współpracę z klubami partnerskimi Widzewa
Ładowanie...

Kluby Partnerskie

Akademia

17 August 2022 14:08

Futbol Elite podejmie współpracę z klubami partnerskimi Widzewa

Widzew Łódź nawiązał współpracę z Futbol Elite - piłkarskim centrum sportowym działającym na terenie Łodzi. Na porozumieniu zyskają przede wszystkim kluby partnerskie, które będą mogły skorzystać z usług centrum.

- Współpraca będzie polegała na przeprowadzaniu testów motorycznych dla zawodników w klubach partnerskich Akademii. Chcemy rozszerzyć ofertę i dać tym klubom możliwość skorzystania z usług Futbol Elite na preferencyjnych warunkach. Dla nas kluczowe jest, by pomóc klubom partnerskim w szkoleniu i by mogły cyklicznie czerpać korzyści z tej współpracy. Niedługo zorganizujemy spotkanie, na którym przedstawimy szczegóły oferty - powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa Łódź.

 

Odpowiednio zaplanowany trening motoryczny wspomaga rozwój sportowy i piłkarski zawodnika, co przekłada się na lepsze wyniki na boisku. - Celem naszej działalności jest zmniejszenie ryzyka kontuzji, podniesienie sprawności i zadbanie o aspekty mentalne. Testy motoryczne dają nie tylko obraz liczbowy, ale są także informacją  dla zawodnika, na jakim poziomie się znajduje i co powinien poprawić. Na tej podstawie można przygotować odpowiedni plan treningowy, żeby w jak najlepszy sposób wykorzystać potencjał zawodnika - mówił Damian Radowicz, właściciel Futbol Elite.

 

Oprócz testów motorycznych kluby partnerskie będą miały możliwość skorzystania z kompleksowych usług centrum, czyli treningu siłowego, szybkościowego, psychomotorycznego i fizjoterapii. - Jestem związany z Widzewem od lat. Grałem tutaj jako zawodnik, a z Akademią współpracujemy już od 5 lat. Trenerzy przygotowania motorycznego, którzy działają w Akademii, pracują także w Futbol Elite. Mamy nadzieję, że teraz także kluby partnerskie skorzystają na naszej kooperacji - zakończył Radowicz.