Ładowanie...

akademia

05 July 2022 12:07

Dwóch zawodników podpisało umowy z Widzewem Łódź

Ignacy Dawid i Konrad Niedzielski podpisali umowy z czterokrotnym mistrzem Polski.

Dawid to urodzony w Łodzi wychowanek Klubu z alei Piłsudskiego. Od 2017 roku trenował w Akademii Legii Warszawa, a rok temu powrócił do Widzewa. W rundzie wiosennej minionego sezonu 19-letni pomocnik regularnie występował w rezerwach łódzkiej drużyny, co zaowocowało propozycją kontraktu. Umowa z zawodnikiem obowiązywać będzie do 30 czerwca 2024 roku.

Niedzielski to 28-letni pomocnik z wieloletnim doświadczeniem na poziomie III ligi. Był zawodnikiem m.in. Zjednoczonych Bełchatów, Neru Poddębice, RKS-u Radomsko, a w ostatnim sezonie reprezentował barwy Unii Skierniewice. Z Widzewem związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

IMG_9035

Przed sezonem 2022/2023 w drugiej drużynie Widzewa zaszły zmiany kadrowe, których celem jest zachowanie balansu w strukturze drugiego zespołu. Szeregi Klubu opuścili Piotr Bartłoszewski, Robert Kowalczyk, Damian Skrzeczkowski, Camilo Villarreal, Konrad Cieślak, Grzegorz Brochocki, Bartłomiej Szadkowski, a także Ricardo Goncalves, który mimo propozycji kontraktu ze strony Widzewa, zdecydował się kontynuować swoją grę w innym klubie.

Do zespołu dołączyli dwaj doświadczeni gracze: były zawodnik pierwszego zespołu Widzewa Maciej Kazimierowicz oraz wspomniany wcześniej Konrad Niedzielski. Łącznie w całej kadrze zespołu znajduje się 5 zawodników o statusie seniora (rocznik 2000 i starsi). Pozostali zawodnicy to młodzieżowcy (6 zawodników) oraz juniorzy (13 zawodników), którzy stanowią zdecydowaną większość kadry. - Taka równowaga w kadrze stwarza możliwość stopniowego wdrażania młodych zawodników do gry na poziomie piłki seniorskiej oraz tworzy ścieżkę rozwoju z uwzględnieniem pierwszego zespołu dla wyróżniających się młodych zawodników z drugiej drużyny Widzewa. Mamy nadzieję, że wewnętrzna rywalizacja między młodymi zawodnikami spowoduje, że zrobią postęp oraz zbliżą się do funkcjonowania i gry w pierwszym zespole Klubu - powiedział Maciej Szymański, dyrektor ds. rozwoju sportu Widzewa Łódź.

Przypomnijmy, że tym momencie z pierwszym zespołem na obozie w Woli Chorzelowskiej trenuje czterech zawodników Akademii Widzewa Łódź. Są to Kacper Kwiatkowski, Hubert Lenart, Adam Dębiński, Filip Zawadzki, którzy do tej pory występowali przede wszystkim w rezerwach.