Ładowanie...

Wydarzenia

klub

I Drużyna

05 November 2022 15:11

Druga edycja stażu skautingowego zainaugurowana

W czwartek miało miejsce pierwsze spotkanie w ramach drugiej edycji organizowanego przez Widzew Łódź stażu skautingowego. Wzięły w nim udział dwadzieścia dwie osoby, które w najbliższym czasie będą zdobywały i poszerzały skautingową wiedzę.

To już druga edycja stażu skautingowego. Ze względu na duże zainteresowanie, jakim cieszyła się pierwsza, Klub zdecydował się na ponowienie programu. Warto wspomnieć, że stażyści mieli swój wkład w pozyskanie na al. Piłsudskiego Henricha Ravasa i Martina Kreuzrieglera, dwóch etatowych zawodnikow pierwszej drużyny. Udało się także dokonać innego ważnego transferu – klubowy dział skautingu wzmocnił na stałe jeden z uczestników stażu, Piotr Strzelecki, który po zakończeniu programu został zatrudniony przez czterokrotnego mistrza Polski.

 

Staż2

 

W czwartek oficjalnie rozpoczęta została druga edycja. Inauguracyjne spotkanie zaczęło się od przedstawienia się każdej z osób, a także opisania w kilku słowach planów na przyszłość związanych ze skautingiem. Następnie przedstawiciele działu skautingu zaprezentowali sposób jego pracy, pokazali też podstawowe narzędzia skautingowe. Na zakończenie, stażyści otrzymali pierwsze zadania do samodzielnego wykonania.

 

Oficjalnie rozpoczęliśmy drugą edycję stażu skautingowego w pierwszej drużynie Widzewa Łódź. Spośród około stu zgłoszeń, zadanie kwalifikacyjne wykonało 45 osób. 22 z nich zostały przyjęte na staż, a reszcie zaproponowaliśmy dalszy rozwój w ramach Akademii Widzewa. Dziękujemy wszystkim za tak liczne zainteresowanie i chęć do zdobywania skautingowej wiedzy - podsumował Wojciech Śmiech, koordynator ds. skautingu seniorskiego Widzewa Łódź.

 

Staż3