Daniel Tanżyna wraca do Widzewa Łódź
Ładowanie...

Transfery

Rezerwy

Akademia

14 July 2023 13:07

Daniel Tanżyna wraca do Widzewa Łódź

Daniel Tanżyna znów w Widzewie! Doświadczony obrońca podpisał z Klubem umowę, na mocy której zostanie zawodnikiem drużyny rezerw oraz dołączy do sztabu szkoleniowego Akademii Widzewa.

Defensor po raz pierwszy trafił na al. Piłsudskiego przed rundą wiosenną sezonu 2018/19. Czerwono-biało-czerwone barwy reprezentował przez kolejne trzy i pół roku, w trakcie których pomógł zespołowi w awansie najpierw do Fortuna 1 Ligi, a następnie do PKO Bank Polski Ekstraklasy. W niej nie było mu jednak dane zagrać - jego licznik zatrzymał się na 99 oficjalnych występach.

 

Poprzedni sezon Tanżyna spędził w GKS-ie Katowice, a teraz wraca do Widzewa, by wesprzeć walczącą w Betcris IV lidze drużynę rezerw. Oprócz tego, 32-latek postawi też pierwsze kroki w karierze trenerskiej - dołączy do sztabu szkoleniowego bloku D Akademii Widzewa i rozpocznie kurs UEFA B.

 

- Gdy rok temu odchodziłem z Widzewa nie pożegnałem się kibicami, bo wiedziałem, że tu jeszcze wrócę. Cieszę się, że to właśnie nastąpiło. Czuję się w Łodzi jak w domu, bo spędziłem w Widzewie bardzo dużo czasu. Teraz znów będę reprezentował czerwono-biało-czerwone barwy, choć przychodzę w zupełnie innej roli. Będę dawał z siebie sto procent, chcę pomóc drugiej drużynie w osiągnięciu celów, a przy okazji rozwijać się jako człowiek i trener - powiedział Daniel Tanżyna.

 

IMG_5140

 

- Każda drużyna złożona głównie z zawodników młodzieżowych i juniorskich, a taką jest zespół Widzewa II, potrzebuje grupy starszych piłkarzy, którzy podnoszą poziom sportowy, gwarantują wysoki standard pracy i wzór do naśladowania. W związku z odejściem z Klubu Macieja Kazimierowicza pojawiła się przestrzeń, by kolejny doświadczony zawodnik łączył grę na boisku z rozwojem trenerskim, dlatego daliśmy tę szansę Danielowi, który jest emocjonalnie związany z Widzewem. Dołączy on do sztabu bloku D Akademii, a niedługo rozpocznie kurs UEFA B - podkreślił Maciej Szymański, wiceprezes Widzew Łódź S.A.

 

Daniel Tanżyna podpisał z Widzewem Łódź roczny kontrakt, który może zostać przedłużony o kolejne dwanaście miesięcy.