Bartłomiej Pawłowski podpisał nowy kontrakt z Widzewem Łódź
Ładowanie...

Bartek Pawłowski

I Drużyna

29 March 2023 17:03

Bartłomiej Pawłowski podpisał nowy kontrakt z Widzewem Łódź

Nowy kontrakt z Widzewem Łódź podpisał dziś Bartłomiej Pawłowski. Zawodnik związał się z czterokrotnym mistrzem Polski umową, która obowiązywać będzie do zakończenia sezonu 2023/24.

Piłkarz po raz pierwszy trafił na al. Piłsudskiego zimą 2013 roku, kiedy to został wypożyczony z Jagiellonii Białystok. Szybko stał się ważną postacią walczącego w Ekstraklasie zespołu - w rundzie wiosennej zagrał w piętnastu meczach, w których zdobył cztery bramki. W następnym sezonie Pawłowski dodał do swojego dorobku jeszcze dwa spotkania, po czym przeniósł się do Hiszpanii, do występującej w La Lidze Malagi.

 

Po roku na Półwyspie Iberyjskim zawodnik wrócił do kraju, gdzie grał w kilku klubach z najwyższego poziomu rozgrywkowego, z przerwą na kolejny roczny pobyt za granicą - tym razem w Turcji. Ponownie Widzewiakiem skrzydłowy został na początku 2022 roku. Poprowadził on drużynę trenera Janusza Niedźwiedzia do awansu do Ekstraklasy - w dziesięciu ligowych starciach strzelił sześć goli, w tym w wygranych przy al. Unii derbach Łodzi oraz decydującej potyczce z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

 

W sezonie 2022/23 piłkarz jest podstawowym zawodnikiem szóstego zespołu PKO BP Ekstraklasy - do tej pory zanotował dwadzieścia trzy występy, w których ośmiokrotnie pokonywał golkipera. Łącznie, jego dorobek w barwach łódzkiego Klubu wynosi obecnie pięćdziesiąt meczów oraz osiemnaście bramek.

 

IMG_2800

 

Obecna umowa z Bartłomiejem Pawłowskim będzie obowiązywać do czerwca 2024 roku. Co pomocnik Widzewa Łódź powiedział po podpisaniu nowego kontraktu? - Cieszę się, że dalej będę mógł dawać z siebie wszystko w swoim rodzinnym mieście, w Klubie, któremu kibicuję od dziecka. Kiedyś już o tym mówiłem - dla mnie gra w Widzewie to cały czas wyzwanie i wielkie wyróżnienie - powiedział Bartłomiej Pawłowski.

 

- Ściągając do Klubu Bartka realizowaliśmy pewien plan, który zakłada budowę drużyny na zawodnikach o określonych predyspozycjach i charakterze. Atutem piłkarza był również staż w Widzewie przed laty oraz znajomość klimatu oraz odpowiedzialności związanej z występami w takim Klubie. Bartek spełnił pokładane w nim nadzieje, miał duży wkład w awans do Ekstraklasy i jest jednym z filarów drużyny. Efektem jego dobrej dyspozycji jest przedłużenie umowy. Budując zespół musimy mieć zawsze balans pomiędzy zawodnikami polskimi i zagranicznymi, młodymi i doświadczonymi. Bartek stanowi ważne ogniwo drużyny i mamy nadzieję, że potwierdzi swoją obecną dyspozycję w kolejnych miesiącach - podkreślił dyrektor sportowy Tomasz Wichniarek.