Transfery

I Drużyna

05 July 2024 09:07

27-letni łotewski obrońca pomyślnie przeszedł testy medyczne i na zasadach transferu definitywnego został nowym piłkarzem szwajcarskiego klubu FC Luzern.

Andrejs dołączył do Klubu z al. Piłsudskiego w trakcie przerwy zimowej sezonu 2022/23. Do Łodzi trafił ze słowackiego DAC Dunajska Streda.

IMG_8207

Pierwszą rundę w barwach Widzewa Łotysz zakończył mając na koncie 15 meczów w PKO Bank Polski Ekstraklasie i jedną bramkę. W minionym sezonie Ciganiks dorzucił do swojego bilansu 28 spotkań w lidze, dwa w Fortuna Pucharze Polski oraz cztery gole. Ostatecznie licznik gier Łotysza zatrzymał się na 45 starciach w czerwono-biało-czerwonych barwach i pięciu trafieniach.

Jedno z nich było absolutnie wyjątkowe, dzięki czemu obrońca zostanie w pamięci fanów już na zawsze. Domowy mecz 11. kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy przeciwko Stali Mielec długo nie układał się po myśli Widzewiaków, ale w 73. minucie piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego spadała przed pole karne drużyny gości. Los chciał, że dokładnie w tym miejscu przebył Ciganiks i niczym z armaty huknął z woleja, nie dając golkiperowi żadnych szans i zapewniając łodzianom zdobycie trzech punktów. Trafienie zostało okrzyknięte bramką kolejki, uzyskało również nominację do gola sezonu. Nic dziwnego, bo było najwyższej klasy.

IMG_2333

Warto podkreślić, że Andrejs w trakcie swojej gry w Widzewie był także aktywnym reprezentantem Łotwy. Występował w kadrze między innymi w spotkaniu towarzyskim przeciwko Polsce rozegranym w listopadzie 2023 roku i wygranym przez biało-czerwonych 2:0.

Przygoda Łotysza w łódzkim klubie dobiega końca. Ciganiks przeszedł testy medyczne i wzmocni FC Luzern, najlepszą drużynę grupy spadkowej Swiss Super League.