Ładowanie...

Paweł Zieliński to były zawodnik Miedzi Legnica. W sezonie 2020/21 rozegrał w Fortuna 1 Lidze w klubie z Dolnego Śląska 33 mecze, strzelił 2 gole i zaliczył 5 asyst. Jedną z nich zanotował w spotkaniu z Widzewem w Legnicy, które jesienią 2020 roku zakończyło się remisem 1:1.

W barwach Miedzi Paweł Zieliński grał przez cztery sezony. W tym czasie zanotował 31 meczów i 3 gole w ekstraklasie oraz 86 spotkań i 6 bramek w I lidze. Wcześniej przez trzy i pół sezonu był zawodnikiem Śląska Wrocław. W tym klubie zaliczył 82 mecze i strzelił jednego gola na boiskach ekstraklasy. Ogółem ma na koncie 113 występów i 4 bramki w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Zieliński to zawodnik, którego piłkarska kariera od początku była związana niemal wyłącznie z klubami z Dolnego Śląska. Przygodę z futbolem zaczynał w Orle Ząbkowice Śląskie. Następnie grał w juniorskich zespołach UKP Zielona Góra oraz Zagłębia Lubin. Jako senior debiutował we wspomnianym klubie z rodzinnych Ząbkowic Śląskich. Grał też w Bielawiance Bielawa oraz Ślęzie Wrocław, z której przeszedł do Śląska.

Podstawowa pozycja Pawła Zielińskiego na boisku to prawa obrona. Występował też na lewej stronie defensywy oraz jako prawy pomocnik. Jego dwaj bracia to również piłkarze. Tomasz Zieliński dotąd grał w klubach z niższych lig Dolnego Śląska. Piotr Zieliński to z kolei gracz włoskiego klubu SSC Napoli i reprezentant Polski.

Data urodzenia
17.07.1990
Narodowość
POLSKA
Wzrost
175CM
Waga
72KG
Debiut w Widzewie
01.08.2021