Zwycięstwo na koniec roku

Rezerwy

03 December 2022 11:12

Ostatni mecz w tym roku rozegrały dzisiaj rezerwy Widzewa Łódź. W toczonym w iście zimowych warunkach spotkaniu kontrolnym podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali AKS SMS Łódź 3:0.

Dzisiejsze starcie było dobrą okazją do sprawdzenia zawodników testowanych - w wyjściowej jedenastce zameldowało się ich aż pięciu, a dwóch kolejnych usiadło na ławce rezerwowych. Pierwsze minuty nie były jednak zbyt interesujące, zwłaszcza że piłkarzom nie pomagały zimowe warunki i murawa pokryta śniegiem. Oba zespoły próbowały tworzyć swoje okazje, lecz nie zaowocowało to żadną bramką.

Z każdą kolejną minutą przewagę zyskiwali Widzewiacy i to oni wyszli na prowadzenie! W 31. minucie, po podaniu gracza testowanego, sam na sam z bramkarzem wyszedł Szymon Szymczak i efektowną podcinką nie dał mu najmniejszych szans. Po chwili obrońca mógł podwoić swój dorobek - tym razem zabrakło mu nieco precyzji. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie, choć ekipa z ul. Milionowej mogła jeszcze wyrównać w zamieszaniu podbramkowym.

W przerwie trener Czubak wprowadził do gry sześciu nowych zawodników. Już po kilkudziesięciu sekundach w dobrej okazji do doprowadzenia do remisu znalazł się Patryk Pietrasiak, lecz uderzył nad poprzeczką. W odpowiedzi, z akcją wyszedł Milan Balzer, jednak nie zrozumiał się z jednym z kolegów i próba nie przyniosła żadnego efektu. Z dystansu uderzał jeszcze Adam Dębiński, ale zrobił to zbyt lekko.

Czerwono-biało-czerwoni przeważali, a z każdą minutą ich akcje były coraz groźniejsze. W 70. minucie Dębiński posłał długie podanie do Kamila Cybulskiego, niestety - skrzydłowy przymierzył minimalnie obok słupka. Po chwili łodzianie niemal powtórzyli tę akcję, ale już dużo skuteczniej - świetnie dogrywał Patryk Glicner, a akcję wykończył zawodnik testowany.

To jeszcze nie było ostatnie słowo gospodarzy - w 76. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Dębiński, a akcję zamknął z bliska Cybulski. Pomimo kilku kolejnych szans, końcowy rezultat nie uległ już zmianie i w ostatnim tegorocznym meczu Widzewiacy wygrali z AKS-em SMS-em 3:0. Następne spotkania w styczniu.

Widzew II Łódź - AKS SMS Łódź 3:0 (1:0)
Szymon Szymczak 31', zawodnik testowany V 71', Kamil Cybulski 76'

Widzew II:
Konrad Reszka (zawodnik testowany VI 46') - Szymon Szymczak, zawodnik testowany I, zawodnik testowany II, zawodnik testowany III - Filip Zawadzki (Patryk Glicner 46'), Kacper Trenkner (zawodnik testowany VII 46'), Ignacy Dawid (Adam Dębiński 46') - zawodnik testowany IV (Kamil Cybulski 46'), Jakub Juchacz (Milan Bazler 46'), zawodnik testowany V