Zwycięski sparing pierwszej drużyny

I Drużyna

Sparingi

26 March 2023 14:03

W trakcie przerwy na mecze reprezentacji pierwsza drużyna Widzewa Łódź nie próżnowała. Podopieczni trenera Janusza Niedźwiedzia rozegrali spotkanie kontrolne z Jagiellonią Białystok i wygrali 2:0 po golach Juliusza Letniowskiego oraz Filipa Zawadzkiego.

Mecz kontrolny został rozegrany w miejscowości Sochocin w ośrodku BoniFaCio SPA & Sport Resort. Z powodów bezpieczeństwa i prośby ze strony ośrodka, miejsce spotkania nie zostało ujawnione.

Sparing był okazją dla zawodników, którzy na co dzień mają mniejsze szanse na występy w rozgrywkach ligowych. W kadrze zabrakło Andrejsa Ciganiksa i Henricha Ravasa przebywających na zgrupowaniach swoich reprezentacji, a także Fabio Nunesa i Mato Milosa, którzy nie są jeszcze gotowi do rywalizacji w meczu. W Łodzi zostali również Jordi Sanchez i Mateusz Żyro. Szansę na grę od pierwszej minuty otrzymali między innymi: Jakub Wrąbel, Jakub Sypek, Łukasz Zjawiński, Martin Kreuzriegler czy Bożidar Czorbadżijski.

IMG_1767

Pierwsza połowa rywalizacji była wyrównana, a przez dłuższy czas gra toczyła się w środkowej strefie boiska. Wrąbel nie mógł jednak liczyć na nudę i kilkukrotnie był zmuszony do interwencji. Ostatecznie, zawodnicy obu drużyn zeszli do szatni przy bezbramkowym wyniku.

Po przerwie Widzewiacy wyszli na murawę z dwiema zmianami. W miejsce Patryka Stępińskiego i Jakuba Sypka na boisku zameldowali się Serafin Szota i Ernest Terpiłowski. Drugą część gry lepiej zaczęli łodzianie - i to oni po ładnej akcji wyszli na prowadzenie. W 56. minucie dogranie z prawej strony boiska wykorzystał Letniowski, który płaskim strzałem umieścił piłkę przy słupku bramki Jagiellonii.

IMG_1770

W 60. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Martin Kreuzriegler. Następnie przyszedł czas na kolejne trzy zmiany w składzie czerwono-biało-czerwonych. Na murawie pojawili się Bartłomiej Pawłowski, Filip Zawadzki i Marek Hanousek, którzy zastąpili odpowiednio: Łukasza Zjawińskiego, Kristoffera Normanna Hansena i Juliusza Letniowskiego.

Po kilku chwilach, w 68 minucie, po akcji z udziałem dwóch zmienników, Widzewiakom udało się podwyższyć prowadzenie. Po szybkim i dalekim wybiciu piłki przez Wrąbla, ta trafiła pod nogi Pawłowskiego, który oddał strzał na bramkę. Futbolówka została zablokowana przez obrońców, ale przytomność w polu karnym zachował Zawadzki, który wbił ją do siatki.

IMG_1876

Wynik nie uległ już zmianie i niedzielny sparing zakończył się zwycięstwem Widzewiaków. Następny mecz łodzianie rozegrają 2 kwietnia o godz. 15:00, a ich rywalem w ramach 26. kolejki PKO BP Ekstraklasy będzie Cracovia.