Wyjazdowe trzy punkty rezerw Widzewa

Rezerwy

06 April 2023 18:04

To nie był najbardziej efektowny występ rezerw Widzewa Łódź, ale najważniejsze, że zakończył się zdobyciem trzech punktów! Podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali w Lipcach Reymontowskich Jutrzenkę Drzewce 2:0, a gole strzelili Konrad Niedzielski i Filip Przybułek.

Szkoleniowiec łodzian dokonał w wyjściowej jedenastce dwóch zmian w porównaniu do wcześniejszego meczu z GKS-em Bełchatów. W środku pola miejsce Przybułka zajął Adam Dębiński, a na skrzydle zamiast Kamila Cybulskiego oglądaliśmy Ernesta Kurzawę. Reszta składu pozostała taka sama. Na ławce rezerwowych zasiedli między innymi Wiktor Preuss i Kacper Trenkner, którzy wrócili po przerwie spowodowanej urazami.

Choć pierwszy strzał w tym spotkaniu oddali gospodarze, później zdecydowaną przewagę zyskali czerwono-biało-czerwoni, którzy niemal nie wypuszczali rywali z ich połowy. Już w czwartej minucie mogło się zrobić 1:0 dla Widzewa, ale strzał Kurzawy z linii wybił jeden z obrońców. Łodzianie wykonywali też kilka rzutów rożnych - po jednym z nich zaskoczyć Adama Niewiadomskiego starał się Dębiński - a z prawego skrzydła dogrywać do kolegów próbował Kamil Tlaga. Nie przyniosło to jednak powodzenia.

W 25. minucie sfaulowany został wychodzący na wolne pole Daniel Mąka, sędzia podyktował rzut wolny, jednak próbę Macieja Kazimierowicza z ostrego kąta głową wybił obrońca. Trzy minuty później łodzianie wreszcie dopięli swego! Najpierw sam na sam z bramkarzem wyszedł Mąka, ale przegrał pojedynek z Niewiadomskim. Ten wybił jednak piłkę, a tam dopadł do niej Niedzielski i - mimo interwencji obrońcy - otworzył wynik meczu.

Jutrzenka nie zamierzała się poddawać i już po pół godzinie gry mogła wyrównać. Uderzył Cezary Dominiak, na szczęście świetnie poradził sobie Marcel Buczkowski. Potem sytuacja wróciła do normy, a inicjatywę przejął Widzew. W 33. minucie na głowę Tlagi dośrodkował Daniel Chwałowski, ale uderzenie było niecelne, podobnie jak próba Dębińskiego kilka chwil później. W końcówce gospodarze znów przez chwilę zaatakowali z większym animuszem, lecz niczego to im nie dało i po pierwszej połowie rezerwy prowadziły 1:0.

Do drugiej części oba zespoły przystąpiły bez żadnych zmian. Pierwsze minuty nie były zbyt interesujące - i Widzew, i Jutrzenka próbowały wykreować jakąś akcję, ale nie przynosiło to wielkiego rezultatu. W 54. minucie Niedzielski główkował w polu karnym, jednak sędzia dopatrzył się przewinienia, kilka chwil później skrzydłowy zagrał dwójkowo z Tlagą - kolejne podanie w szesnastkę było niestety niecelne.

W 62. minucie trener Czubak dokonał pierwszej zmiany w tym meczu - za Dębińskiego wszedł Przybułek. W następnej akcji Jutrzenka wykonywała rzut rożny, jeden z zawodników uderzył głową, a łodzian przed stratą gola uratowało wybicie piłki z linii bramkowej. Po chwili na murawie zameldował się kolejny rezerwowy - miejsce Kurzawy zajął Cybulski. Do gry weszli także wspomniany wcześniej Preuss i Dawid Owczarek.

Minuty mijały, a na boisku wiało - nie tylko nudą, bo spotkanie rozgrywane było w trudnych warunkach atmosferycznych, przy wietrze i padającym deszczu. Jutrzenka szukała jeszcze swoich szans - na dwanaście minut przed końcem uderzył Mateusz Wojciechowski, na szczęście niecelnie. W następnej akcji zakotłowało się też w polu karnym Widzewa, gospodarze domagali się rzutu karnego, lecz skończyło się na faulu w ataku.

W 86. minucie emocje w tym starciu się skończyły! Po odbiorze w środku pola Cybulski wypuścił na wolne pole Przybułka, a ten efektowną podcinką ustalił wynik na 2:0. Do końca nic wielkiego się już nie zdarzyło i Widzewiacy wywieźli z Lipiec Reymontowskich trzy punkty, dzięki czemu umocnili się na prowadzeniu w tabeli Betcris IV ligi.

W przyszłą niedzielę podopieczni trenera Czubaka zmierzą się z Pogonią Zduńska Wola.