Wyczekiwane zwycięstwo

CLJ U-17

27 November 2022 19:11

W bardzo dobrych nastrojach wrócą dziś do domów juniorzy młodsi Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego przełamali kiepską serię i w meczu szesnastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 pokonali Podlasie Biała Podlaska 1:0.

Czerwono-biało-czerwoni od kilku serii gier nie potrafili zapunktować, choć bardzo bliscy sukcesu byli już przed tygodniem, w wyjazdowym starciu z Hutnikiem Kraków. Łódzka drużyna prowadziła dwiema bramkami, ale najpierw dała rywalom zniwelować całą stratę w zaledwie kilka minut, a później - po przerwie - wbić sobie jeszcze dwa gole. Kolejna szansa na przełamanie nadeszła dzisiaj, w spotkaniu z Podlasiem, z którym Widzewiacy wygrali na początku sezonu 2:1.

Pierwsza połowa nie była jednak udana dla ekipy trenera Grzeszczakowskiego. Gospodarze postawili trudne warunki, przede wszystkim przez zastosowanie wysokiego, agresywnego pressingu. To spowodowało, że wszelkie działania przyjezdnych były bardzo nerwowe i nieskuteczne. Podlasie przeważało, ale ostatecznie na żadną bramkę się to nie przełożyło i do szatni oba zespoły zeszły z wynikiem bezbramkowym.

Po przerwie obraz meczu całkowicie się odmienił. W łódzkiej drużynie zaszło kilka korekt personalnych, zmienił się też sposób ukierunkowywania przeciwnika w pressingu, co z kolei spowodowało liczne odbiory piłki na połowie rywala. Widzewiacy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale najważniejsze, że jedną z nich wykorzystali - w 67. minucie do siatki trafił Krzysztof Supera (warto wspomnieć, że to zawodnik z młodszego rocznika 2007). To wystarczyło, by móc cieszyć się ze zwycięstwa!

Czerwono-biało-czerwoni dopisali sobie długo wyczekiwane trzy punkty w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 - obecnie mają ich na swoim koncie dwadzieścia, co daje im dziewiąte miejsce w stawce. W tym roku podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego czeka jeszcze jeden mecz - na wyjeździe z AKS-em SMS-em Łódź. To spotkanie w najbliższą sobotę o godzinie 12:00.

Zobacz komplet wyników i tabelę CLJ U-17 [KLIKNIJ].

CLJ U-17: Podlasie Biała Podlaska - Widzew Łódź 0:1 (0:0)