Widzewiacy żegnają się z Centralną Ligą Juniorów U-17

CLJ U-17

28 May 2023 15:05

W ostatniej kolejce Widzewiakom nie udało się wydostać ze strefy spadkowej Centralnej Ligi Juniorów U-17. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali z Hutnikiem Kraków 0:1 i w przyszłym sezonie nie wystąpią na tym szczeblu.

Obie drużyny nie miały nic do stracenia, więc spotkanie od początku toczone było w szybkim tempie. W trzeciej minucie Jarosław Szewczenko podał do Piotra Gajewskiego, a ten dośrodkował i trafił w słupek. Groźnie było też po akcji Roberta Grobla lewym skrzydłem oraz po strzale Kajetana Supczinskiego z rzutu wolnego. W międzyczasie, Eryka Praissa zaskoczyć próbował Tomasz Stanaszek, lecz chybił.

W kolejnych minutach częściej przy piłce utrzymywał się Hutnik, choć dobre sytuacje znów stwarzali sobie Widzewiacy. Najpierw z rzutu rożnego celnie dograł Nikodem Groth, ale Antoni Ziółkowski główkował nad poprzeczką. Po chwili Groth uderzył z rzutu wolnego, jednak również niecelnie. Szczęścia nie znalazł także próbujący z dystansu Szewczenko.

Następna faza pierwszej połowy to przewaga podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego. Łodzianie szukali zwłaszcza długich podań za linię obrony, jednak brakowało im nieco precyzji. Do przerwy przy ul. Małachowskiego utrzymywał się więc bezbramkowy remis.

Do drugiej części Widzewiacy przystąpili z ofensywnym nastawieniem i poszukiwaniem pierwszej bramki. Wciąż brakowało im niestety konkretów i klarownych sytuacji. Do gry zaczęli wchodzić rezerwowi - najpierw Jakub Pławski, po chwili Błażej Chyszpolski. Hutnik także liczył na swoje szanse, jednak wiele z nich nie wynikało.

W 65. minucie indywidualnie zagrał Groth i uderzył z dwudziestego metra, ale minimalnie obok słupka. Po chwili zawodnik ten zakończył swój występ - za niego wszedł Janusz Styś. Później lewym skrzydłem znakomicie przedarł się Pławski, dograł, ale obrońcy wybili na róg. Gdy bramki na 1:0 było coraz bliżej, do siatki trafili goście. Błąd Praissa wykorzystał Stanaszek i otworzył wynik spotkania.

Niestety, stracony gol podciął skrzydła podopiecznym trenera Grzeszczakowskiego. Choć szukali oni swoich szans, bramkarz gości nie miał zbyt wiele pracy. Do ostatniego gwizdka sędziego nic się nie zmieniło - Widzew spadł z Centralnej Ligi Juniorów U-17, a Hutnik mógł świętować utrzymanie. Oprócz czerwono-biało-czerwonych, z najwyższym poziomem w tej kategorii pożegnali się Resovia, Podlasie Biała Podlaska i ŁKS Łódź.

W przyszłym sezonie juniorzy młodsi Widzewa Łódź grać bedą w I lidze wojewódzkiej.