Widzewiacy zdobyli Lublin
Ładowanie...

Akademia

28 August 2022 16:08

Sobota była udanym dniem nie tylko dla piłkarzy pierwszej drużyny oraz rezerw Widzewa Łódź. Swoją cegiełkę dołożyli bowiem również juniorzy młodsi, którzy, po bramkach braci Adriana i Damiana Dziurów, pokonali na wyjeździe Motor Lublin 2:1!

Mecz trzeciej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 zapowiadał się bardzo interesująco, bo zmierzyły się w nim dwie niepokonane do tej pory drużyny. I od samego początku, na bocznym boisku Areny Lublin, faktycznie było bardzo ciekawie! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego objęli prowadzenie już w piątej minucie, kiedy to, po dośrodkowaniu Dawida Musialskiego na bliższy słupek, piłkę do siatki wpakował Adrian Dziura. Niestety, zaledwie kilka chwil później, Motor wyrównał. Po długim podaniu i błędach w defensywie łodzian, Eryka Praissa pokonał Jakub Sigłow. Widzewiacy przeważali, kontrolowali grę, ale do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił.

W przerwie szkoleniowiec czerwono-biało-czerwonych dokonał dwóch roszad w składzie - na boisko weszli Jan Sianos oraz Nikodem Groth. I to właśnie ten drugi przyczynił się do zdobycia przez Widzew drugiej bramki! W 59. minucie, Groth wrzucił piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a z bliska na liście strzelców zapisał się drugi z braci Dziurów, Damian, dla którego było to trafienie w drugim spotkaniu z rzędu. Goście szukali jeszcze kolejnych goli, mieli swoje sytuacje, jednak żadnej nie wykorzystali i końcowy rezultat pozostał taki sam. Małym cieniem na tym sukcesie kładzie się kontuzja Kajetana Supczinskiego - musiał on opuścić boisko na początku drugiej części, z powodu urazu stawu skokowego.

"Cieszy mnie zwycięstwo, ale też przede wszystkim to, że mieliśmy dużą przewagę w posiadaniu piłki i płynności w grze. Wykreowaliśmy sobie sporo sytuacji, powinniśmy wykorzystać ich więcej. Obie bramki zdobyliśmy po stałych fragmentach, chociaż nie ustrzegliśmy się też błędów w obronie - po jednym z nich przeciwnik trafił do siatki. Szkoda urazu Kajetana, miejmy nadzieję, że to nic poważnego" - powiedział po meczu, zadowolony z postawy swoich podopiecznych, trener Grzeszczakowski.

Widzewiacy zaczęli sezon Centralnej Ligi Juniorów U-17 w naprawdę dobrym stylu - po trzech kolejkach mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują w tabeli czwarte miejsce. Kolejne ligowe starcie czeka ich w przyszłą sobotę o godzinie 14:30 - na Łodziance ze Stalą Rzeszów.

CLJ U-17: Motor Lublin - Widzew Łódź 1:2 (1:1)