Szczęśliwe zakończenie zgierskiej telenoweli!

Rezerwy

18 March 2023 14:03

Pisaliśmy w zapowiedzi, że meczów pomiędzy Widzewem II Łódź a Borutą Zgierz było ostatnio tak dużo, że całą rywalizację można nazwać serialem, w którym podopiecznym trenera Patryka Czubaka nie zawsze szło dobrze. Tym razem było jednak zupełnie odwrotnie! Czerwono-biało-czerwoni rozegrali świetne spotkanie i pewnie zwyciężyli 3:0! Dwa gole strzelił Daniel Mąka, jednego dorzucił Damian Pokorski.

W porównaniu do ostatniego, ligowego starcia z WKS-em 1957 Wieluń, szkoleniowiec łodzian dokonał w jedenastce trzech zmian. Wszystkie były wymuszone - za kartki pauzował Konrad Niedzielski, a z powodu urazów zagrać nie mogli Kamil Duda i Wiktor Preuss. Tego pierwszego w ataku zastąpił Mateusz Wołoszyn, z kolei pozostałą dwójkę Kamil Tlaga oraz Dawid Owczarek. Tlaga dość nietypowo ustawiony został w środku obrony, gdzie stworzył duet z Hubertem Lenartem.

Od samego początku dużo groźniej atakowali gospodarze. W piątej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Pokorski, ale z lewego skrzydła uderzył obok słupka. Po chwili w pole karne wpadł Kamil Cybulski, jednak w ostatniej chwili został zablokowany przez obrońcę. Zgierska defensywa poradziła sobie również z kolejną próbą Wołoszyna, dla którego był to premierowy występ w podstawowym składzie rezerw.

W szesnastej minucie Widzewiacy dopięli swego! Z prawej strony dośrodkował Dawid Owczarek, obrońcy sygnalizowali pozycję spaloną Mąki, ale zza ich pleców do piłki dopadł Pokorski. Obrońca dograł do Mąki, a kapitanowi pozostało tylko trafić do siatki. Po golu strzelonym przez łodzian spotkanie trochę się wyrównało. Zgierzanie wykonywali kilka stałych fragmentów gry, lecz żaden nie zagroził za bardzo bramce strzeżonej przez Marcela Buczkowskiego.

W 38. minucie sfaulowany został Mąka, gospodarze krótko rozegrali rzut wolny, a Mąka pokusił się o uderzenie z półwoleja. Niestety, było ono niecelne. W odpowiedzi Boruta stworzył sobie najgroźniejszą sytuację tego dnia - po wrzutce z lewego skrzydła i niezbyt fortunnej interwencji Buczkowskiego chybił na szczęście Karol Chmielewski. Goście mieli jeszcze kilka okazji, lecz w doliczonym czasie drugi cios mogły zadać rezerwy. Mąka zagrał z prawej strony do Cybulskiego, ale młodemu skrzydłowemu nieco zabrakło do powodzenia. Do przerwy było więc 1:0.

Do drugiej połowy czerwono-biało-czerwoni przystąpili z aż trzema zmianami w składzie. Ignacego Dawida zastąpił Patryk Lipski, Wołoszyna Filip Przybułek, a Cybulskiego Filip Zawadzki. Wszyscy rezerwowi wnieśli do gry dużo ożywienia i starali się pomóc kolegom w podwyższeniu wyniku. Podopieczni trenera Czubaka wciąż musieli jednak uważać na kontrataki zgierzan. Po jednym z nich i faulu Tlagi, z rzutu wolnego obok słupka uderzył Jarosław Szyc.

Zdecydowanie najlepszą receptą na opanowanie sytuacji w tyłach było jednak strzelnie drugiego gola. I tak właśnie zrobili łodzianie! W 54. minucie po ziemi uderzył Pokorski, a piłka wpadła w sam róg bramki Boruty. To bardzo uspokoiło grę. Widzewiacy czekali na swoje kolejne okazje, rywale starali się coś zdziałać, lecz nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Na boisku pojawił się też Łukasz Plichta - zmienił on Adama Dębińskiego.

W 71. minucie zrobiło się 3:0! Na listę strzelców wpisał się Mąka, który pokonał Dominika Wężyka po odbiorze i precyzyjnym strzale z dystansu. Kapitan po chwili zakończył swój występ, ustępując miejsca Ernestowi Kurzawie. Czerwono-biało-czerwoni szukali okazji do kolejnych trafień - w 84. minucie z trzydziestu metrów przymierzył Zawadzki, lecz zrobił to niecelnie. Na trzy minuty przed końcem debiutu w rezerwach doczekał się jeszcze Sebastian Starbała - zastąpił on na prawej obronie Owczarka.

Niczego to jednak nie zmieniło i Widzew II Łódź pewnie pokonał Borutę Zgierz 3:0! Podopieczni trenera Czubaka umocnili się na prowadzeniu w tabeli Betcris IV ligi, a za tydzień zagrają z Polonią Piotrków Trybunalski.