Rezerwy Widzewa na piątkę!

Rezerwy

16 April 2023 19:04

Najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie miały dziś rezerwy Widzewa Łódź! Podopieczni trenera Patryka Czubaka pokonali na Łodziance Pogoń Zduńska Wola 5:0. Po dwie bramki zdobyli Daniel Mąka i Ernest Kurzawa, a wynik ustalił Mateusz Kempski.

W porównaniu do ostatniego starcia z Jutrzenką Drzewce, szkoleniowiec łodzian dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Na lewej obronie miejsce Damiana Pokorskiego zajął Wiktor Preuss, w środku pola zamiast Adama Dębińskiego zagrał Ignacy Dawid, w formacji ataku nieobecnego nawet w kadrze Konrada Niedzielskiego zastąpił Kamil Cybulski, a Ernesta Kurzawę - Filip Zawadzki. W ekipie gości oglądaliśmy kilku byłych Widzewiaków, choćby Adriana Budkę, Patryka Kowasza czy Aleksandra Majerza. Zabrakło awizowanego w protokole meczowym Patryka Wolańskiego.

Od samego początku czerwono-biało-czerwoni zyskali bardzo dużą przewagę. Pierwszy celny strzał oddał w piątej minucie Cybulski, ale próbę tę obronił stojący między słupkami Krzysztof Chruściel. Kilka chwil później Daniel Chwałowski zagrał lobem do Dawida, ten uderzył, jednak niecelnie. Niewiele do powodzenia zabrakło też Mące, który przymierzył w boczną siatkę.

W osiemnastej minucie gospodarze objęli prowadzenie! Mąka przejął piłkę, którą źle wybił zduńskowolski golkiper i wpakował ją do pustej bramki. Strzelony gol niczego nie zmienił - łodzianie całkowicie dominowali rywali. W 28. minucie Chwałowski ponownie popisał się efektownym lobem, tym razem do Kamila Tlagi, lecz jego kolega nie wykorzystał dobrego zagrania. Jeszcze bliżej powodzenia był Zawadzki, jednak z szesnastego metra obił poprzeczkę.

Pierwsza połowa zmierzała do końca, a łodzianie szukali okazji do podwyższenia prowadzenia. I tuż przed końcem dopięli swego! Po wymianie kilku podań w pole karne wpadł Mąka i został w nim sfaulowany. Sędzia Adrian Grałek podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił sam poszkodowany. Do przerwy rezerwy wygrywały więc bardzo pewnie dwiema bramkami.

Przed drugą częścią trener Czubak dokonał jednej zmiany w składzie - Zawadzkiego zastąpił Kurzawa. Nie zmienił się natomiast przebieg spotkania, a jedynym pytaniem pozostawało, ile goli strzelą jeszcze gospodarze. W 51. minucie lobem uderzał Mąka, jednak poradził sobie z tym Chruściel. W kolejnych minutach na boisko weszli następni rezerwowi - Dawid Owczarek oraz Filip Przybułek.

Na niespełna dwadzieścia minut przed końcem na murawie pojawił się też Patryk Lipski i od razu mógł wpisać się na listę strzelców - po rzucie wolnym wykonywanym przez Mąkę bramkarz odbił piłkę, ta trafiła pod nogi pomocnika, lecz nie był on w stanie pokonać Chruściela. Po chwili Mąka zakończył swój występ, a za niego na boisku zameldował się Kempski. Do gry wszedł jeszcze Pokorski.

Ostatnie dziesięć minut należało wyłącznie do zawodników rezerwowych! W 80. minucie i wymianie kilku podań na uderzenie z czternastego metra zdecydował się Kurzawa, a zduńskowolski bramkarz ponownie wyjął piłkę z siatki. Kilka chwil później pomocnik miał na swoim koncie dublet! Asystę zaliczył Lipski, który uruchomił Kurzawę, ten zaś przerzucając piłkę nad golkiperem podwyższył prowadzenie na 4:0.

Wydawało się, że właśnie takim wynikiem zakończy się mecz, jednak w trzeciej minucie doliczonego czasu gry swoją cegiełkę do zwycięstwa dołożył Kempski, który zagrał dwójkowo z Przybułkiem i ustalił wynik spotkania!

Podopieczni trenera Czubaka wygrali 5:0 i utrzymali swoją przewagę w tabeli Betcris IV ligi. Za tydzień zmierzą się na wyjeździe z Ceramiką Opoczno.