Przegrana rezerw Widzewa w Jarocinie

Rezerwy

15 February 2023 17:02

W Jarocinie rozegrali kolejny zimowy mecz kontrolny piłkarze rezerw Widzewa Łódź. Pomimo prowadzenia do przerwy, podopieczni trenera Patryka Czubaka przegrali z trzecioligowym Jarotą 1:2.

Dzisiejsze spotkanie było dla czerwono-biało-czerwonych zwieńczeniem zgrupowania w Poddębicach, na którym przebywali oni od niedzieli. W podróż do Jarocina udała się więc cała grupa zawodników trenujących podczas obozu - w tym gronie było dwóch testowanych, a także wracający do zdrowia Filip Przybułek. Pomocnik oglądał poczynania swoich kolegów z ławki rezerwowych. Co ciekawe, w ekipie Jaroty zagrał występujący kilka lat temu przy al. Piłsudskiego Sebastian Kamiński.

Widzewiacy przystąpili do gry odważnie - już w trzeciej minucie dobrze dośrodkował Dawid Owczarek, a główka Nikodema Wszołka minimalnie minęła słupek. Później kilka razy zaatakować próbowali gospodarze, jednak przeważającą stroną niezmiennie byli łodzianie. Bliski powodzenia był Konrad Niedzielski - jego strzał po dograniu Kamila Cybulskiego przeleciał obok bramki. Powodzenia nie przyniosła też próba wrzutki Wiktora Preussa.

Kolejne minuty to bardzo podobny obraz zawodów - przewaga podopiecznych trenera Czubaka, z której jednak nie brało się zagrożenie w jarocińskim polu karnym. W grze gości było też sporo chaosu, a przez niego trudno było im wykreować akcję w ofensywie. W 36. minucie niemoc udało się przełamać! Z lewego skrzydła świetnie dograł Ignacy Dawid, a Mąka wyszedł sam na sam z bramkarzem i bez trudu go pokonał.

Ostatnie fragmenty pierwszej połowy to zdecydowana przewaga Widzewiaków. Po błędzie obrony Jaroty, przed znakomitą szansą stanął Niedzielski, lecz z kilku metrów przymierzył wprost w bramkarza. Czerwono-biało-czerwoni mieli jeszcze kilka okazji, jednak wynik do przerwy nie uległ zmianie.

Do drugiej części przystąpiła niemal całkowicie zmieniona jedenastka - na boisku zostali tylko testowany obrońca oraz Preuss, a większość składu tworzyli juniorzy. Niestety, szybko zmienił się wynik. Już po kilkudziesięciu sekundach gry na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Kamiński, który na raty pokonał Antoniego Brzózkę. Sam obraz meczu był jednak podobny - inicjatywę mieli przyjezdni z Łodzi, choć gospodarze starali się częściej stosować pressing.

W 57. minucie na murawie zameldował się Paweł Kwiatkowski, niedługo później Cybulski zmienił też Preussa. Szansę miał Mateusz Wołoszyn, który wyszedł z indywidualną akcją, ale zbyt daleko wypuścił sobie piłkę i w efekcie ją stracił. W odpowiedzi uderzył jeden z zawodników Jaroty, lecz na posterunku był Brzózka. Na kwadrans przed końcem gospodarze wyszli na prowadzenie - po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, do siatki trafił Dawid Idzikowski. To oni zaczęli też zyskiwać przewagę.

Drugi stracony gol ożywił podopiecznych trenera Czubaka - z indywidualną akcją wyszedł Damian Pokorski, lecz wywalczył tylko korner. Kilka chwil później w pole karne dorzucał Kamil Tlaga, ale nikt nie zamknął tej wrzutki. Goście starali się wyrównać, szansę miał także Wołoszyn, niestety - w końcowym rozrachunku nie udało im się to i przegrali z trzecioligowym Jarotą 1:2.

Drugą część tygodnia podopieczni trenera Czubaka będą mieli wolną, podobnie jak cała Akademia Widzewa, a od poniedziałku zaczną przygotowania do sobotniego meczu kontrolnego z Unią Skierniewice.

Mecz kontrolny

Jarota Jarocin - Widzew II Łódź 2:1 (0:1)

0:1 - Daniel Mąka 36'

1:1 - Sebastian Kamiński 47'

2:1 - Dawid Idzikowski 74'

Jarota: zawodnik testowany I - Piotr Stachowiak, Szymon Bogaczyk, Dawid Idzikowski, Piotr Skokowski - Sebastian Kamiński, Szymon Komendziński, Michał Marszałkiewicz, Jacek Pacyński, Miłosz Kowalski - Emil Jędraszak

Na zmiany wchodzili: Jakub Baut, Igor Rybarczyk, Szymon Soiński, Wojciech Kryger, zawodnik testowany II, Szymon Łyskawa

Widzew (I połowa): Marcel Buczkowski - Dawid Owczarek, Nikodem Wszołek, zawodnik testowany I, Wiktor Preuss - Ignacy Dawid, Maciej Kazimierowicz, Adam Dębiński - Daniel Mąka, Konrad Niedzielski, Kamil Cybulski

Widzew (II połowa): Antoni Brzózka - Kamil Tlaga, zawodnik testowany I (Paweł Kwiatkowski 57'), Patryk Glicner, Damian Pokorski - Milan Bazler, Łukasz Plichta, Bohdan Manujłow - zawodnik testowany II, Mateusz Wołoszyn, Wiktor Preuss (Kamil Cybulski 64')