Przegrana juniorów młodszych z Cracovią

CLJ U-17

14 May 2023 14:05

Swoist déjà vu przeżyli w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Podobnie jak przed tygodniem w Rzeszowie, podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego długo prowadzili z Cracovią. Niestety, po golach straconych w końcówce ostatecznie przegrali 1:2.

Od pierwszych minut spotkanie było wyrównane, a gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwszą niezłą okazję Widzewiacy stworzyli sobie chwilę przed upływem kwadransa, kiedy to z dystansu uderzył Kajetan Supczinski. Zrobił to jednak wprost w ręce krakowskiego bramkarza. W odpowiedzi, na strzał zdecydował się jeden z gości, ale znakomitym wślizgiem popisał się obrońca Widzewa. Po próbie z rzutu wolnego interweniował z kolei Jakub Mistygacz.

Czerwono-biało-czerwoni starali się szukać swoich okazji - w 28. minucie Błażej Chyszpolski przejął piłkę na połowie Cracovii i podał do Roberta Grobla, ale ten nie zdołał jej opanować. Osiem minut później debiutujący na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U-17 zawodnik mógł się jednak cieszyć z gola! Grobel pokonał Michała Malinowskiego po dośrodkowaniu Supczinskiego i w ten sposób otworzył wynik meczu.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, choć obie strony miały jeszcze zaczątki swoich okazji. Żadna z nich nie przyniosła powodzenia i po czterdziestu pięciu minutach Widzew prowadził jedną bramką.

Od pierwszych minut drugiej części więcej z gry miała Cracovia, choć wynik podwyższyć mogli łodzianie. Lewą stroną popędził Nikodem Groth i uderzył, a bramkarz gości z dużymi problemami złapał tę próbę. W odpowiedzi, ze strzałem Fabiana Bzdyla poradził sobie Mistygacz. W 58. minucie z rzutu wolnego szczęścia poszukał Supczinski, lecz spudłował. Powodzenia nie znalazł także Krzysztof Supera.

Trener Grzeszczakowski zaczął dokonywać zmian w składzie, a do gry weszło kilku rezerwowych. Niestety, zdecydowanie lepiej z roszadami w składzie trafił opiekun krakowian, bo to właśnie dublerzy przesądzili o losach meczu. W 79. minucie do remisu doprowadził Dawid Kaczor, z kolei cztery minuty później Mistygacza pokonał Oskar Pustelnik. Gospodarze nie byli się już w stanie podnieść po tych dwóch ciosach i ostatecznie przegrali 1:2.

W tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 Widzewiacy osunęli na trzynaste miejsce, najwyższe w strefie spadkowej. Za tydzień łodzianie zmierzą się na wyjeździe z MKS Polonią Warszawa. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki.