Przegrana juniorów młodszych w Kielcach

CLJ U-17

05 April 2023 18:04

Nie udał się przedświąteczny wypad do Kielc juniorom młodszym Widzewa Łódź. Podopieczni trenera Jakuba Grzeszczakowskiego przegrali z Koroną 0:1 w meczu 23. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Czerwono-biało-czerwoni bardzo chcieli zapunktować na trudnym terenie w stolicy województwa świętokrzyskiego, zwłaszcza że w poprzednim spotkaniu z SSM Wisłą Płock zaprezentowali się z naprawdę niezłej strony. Często utrzymywali się przy piłce i tworzyli sytuacje, jednak w najważniejszej statystyce - bramek - lepszy okazał się przeciwnik, który wygrał 3:1.

Zawody w Kielcach od początku były wyrównane. Obie strony miały swoje okazje do wyjścia na prowadzenie - Korona za sprawą Andrzeja Chałacińskiego, którego uderzenie obronił Jakub Mistygacz, Widzew po strzale Antoniego Ziółkowskiego z rzutu wolnego. Szans nie brakowało, jednak pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Niestety, na początku drugiej połowy z otwarcia wyniku mogli cieszyć się kielczanie - jeszcze w 51. minucie Mistygacz odbił próbę Jakuba Kowalskiego, lecz już trzy minuty później musiał wyciągać piłkę z siatki, gdy na listę strzelców wpisał się Igor Błaszczyk. Szkoleniowiec gości dokonał kilku zmian w składzie, czerwono-biało-czerwoni szukali wyrównania, ale do ostatniego gwizdka sędziego nie byli w stanie tego zrobić.

- Pod względem szans to był wyrównany mecz. Niestety, przeciwnik wykorzystał jedną i dzięki temu wygrał. My pozostajemy wytrwali w swoich zasadach, jesteśmy odważni w działaniach pod presją, szukamy rozwiązań, tworzymy sytuacje do zdobycia bramki. Na razie to jednak rywale są konkretniejsi w finalizacji - krótko skomentował trener Grzeszczakowski.

Widzewiacy zajmują w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 jedenaste miejsce, choć po tej kolejce mogą spaść niżej, bo pozostałe spotkania rozegrane zostaną jutro. W sobotę, 15 kwietnia czerwono-biało-czerwonych czekają prestiżowe derby Łodzi z ŁKS-em.