Przegrana Widzewa w Białymstoku

CLJ U-17

23 October 2022 18:10

Mecz jedenastej kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 rozegrali w sobotnie popołudnie juniorzy młodsi Widzewa Łódź. Choć do przerwy wyjazdowe spotkanie z Jagiellonią Białystok było wyrównane, w drugiej połowie gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść i ostatecznie zwyciężyli aż 4:0.

Sobotnie zawody zapowiadały się bardzo ciekawie, wszak mierzyły się ze sobą drużyny, które w tabeli Centralnej Ligi Juniorów zajmowały odpowiednio trzecie oraz szóste miejsce. I w pierwszych czterdziestu pięciu minutach faktycznie nie można się było nudzić - starcie było wyrównane, a i Widzew, i Jagiellonia miały swoje okazje do zdobycia bramki. Żadna jednak nie padła i do przerwy utrzymywał się rezultat 0:0.

Niestety dla Widzewiaków, w drugiej połowie gospodarze bardzo szybko rozstrzygnęli losy meczu. Wynik już w 47. minucie otworzył Jakub Kolo, ale prawdziwym bohaterem był Patryk Drygiel, który stojącego między słupkami Huberta Gabrysiaka pokonywał sześć oraz dziesięć minut później. Przyjezdni starali się jakoś odpowiedzieć, na murawie pojawiło się kilku rezerwowych, jednak tego dnia na nic się to zdało. Zamiast tego, w końcówce hat-tricka skompletował Drygiel i ostatecznie białostoczanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa 4:0.

- Mimo wyniku, według mnie to był wyrównany mecz. Do przerwy było 0:0, a oba zespoły stworzyły kilka sytuacji do zdobycia bramki. W drugiej połowie zdecydowały umiejętności indywidualne zawodnikow Jagiellonii, które w tym momencie są na wyższym poziomie, zwłaszcza w przejściu z obrony do ataku. Musimy dalej pracować i się rozwijać, aby móc skuteczniej rywalizować z przeciwnikiem z tego poziomu - skomentował trener Jakub Grzeszczakowski.

Pomimo porażki, w tabeli Centralnej Ligi Juniorów U-17 Widzewiacy nadal zajmują szóstą lokatę. Następny mecz rozegrają w przyszłą sobotę, kiedy to podejmą na Łodziance drużynę Resovii.

CLJ U-17: Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź 4:0 (0:0)